Як повернути гроші за операцію. повернути гроші за операцію через податкову.

Вам, вашому чоловікові (дружині), батькам, дитині до 18 років зробили операцію . Вона була платною. Відповідно до Податкового кодексу РФ, якщо ви працевлаштовані і з вас стягується прибутковий податок 13%, вам покладений соціальний відрахування, адекватний сумі, сплаченої за лікування. Таким чином, ви повернете певну суму грошей за операцію (частина прибуткового податку). Як це зробити?
Інструкція
1
Уточнимо: повернення в податковому періоді (календарному році) підлягає частина витрат платника податку за послуги, надані медичними установами РФ (державними чи приватними), що мають відповідні ліцензії на право здійснення медичної діяльності. Перелік цих послуг затверджено Постановою Уряду РФ від 19.03.2001 N 201.
2
Грошовий розмір відрахування визначається сумою фактичних витрат на лікування, але не більше 120 000 рублів (виняток - витрати на дороге лікування, види якого перераховані в Постанові № 201). Якщо операція, наприклад, коштувала 30.000 рублів, то вам повернуть 3.900 рублів (13%) .Якщо операція підпадає під дороге лікування і коштує 300.000 рублів, вам повинні повернути 39.000 рублів, але тільки в тому випадку, якщо в рік операції ви сплатили такий прибутковий податок або більше. (На жаль, на наступні роки соціальний відрахування на лікування, на відміну від майнового відрахування, не переходить).
3
Щоб одержати відрахування і повернути частину грошей за операцію , необхідно оформити Декларацію 3-ПДФО і надати її до податкової інспекції за місцем реєстрації (не за місцем проживання, а саме прописки) .Сдаются наступні документи (копії та оригінали): 1.Паспорт (сторінка 1-го розвороту з ПІБ, датою і місцем народження, сторінка з відміткою про реєстрацію) .2.Свідетельство ІПН (про постановку на облік в податковому органі) .3.Справка з бухгалтерії організації про ваші доходи за рік за формою 2-ПДФО (оригінал) .4.Справка про оплату медичних послуг, затверджена спільним наказом МОЗ Росії і МНС Росії від 25.07.01 р № 289/БГ-3-04/256 (оригінал) .5.Ліцензія медичного закладу на право здійснювати медичну деятельность.6.Договор платника податків про надання медичних послуг чи проведенні дорогих видів леченія.7.Свідетельство про шлюб, якщо обличчям, які отримують відрахування, оплачена лікарська допомога дружині (чоловікові) .8.Свідетельство про народженні платника податків (при оплаті медичних послуг, наданих своєму батькові) .9.Свідетельство про народження дитини (дітей), якщо платник податків поніс витрати з лікування своєї дитини (дітей) віком до 18 лет.10. Ощадна книжка платника податків, що одержує відрахування. При оформленні заяви потрібно вказати найменування банку, всі його реквізити, номер вашого особового рахунку.
Зверніть увагу
У зв'язку з можливими поправками в законодавстві сума відрахування, список документів для його оформлення може змінюватися. Уточнюйте інформацію у своїй податковій інспекції!
Корисна порада
Відрахування не може бути наданий, якщо операція була оплачена роботодавцем, тобто витрати понесла організація, в якій працює платник податків.