Як навчитися відчувати габарити авто.

Безпечно їздити і здійснювати маневри на автомобілі без знання і відчуття габаритів неможливо. У щільному потоці необхідно вміти перебудовуватися, чи не зачепивши інші автомобілі, на стоянці паркуватися, не подряпавши бампер. Які хитрощі можна придумати, щоб уникнути цих неприємностей.
Інструкція
1
Почуття габаритів автомобіля - інтуїтивне. Для того, що б знати, де закінчується капот, не потрібно тягнутися і дивитися на нього. Але перші місяці за кермом - це період адаптації не тільки до дорожньої ситуації, а й до автомобіля. Новачкові складно відчувати габарити автомобіля без будь любо видимих з салону розпізнавальних знаків. Це приходить з досвідом. Але є моменти, які потрібно враховувати, якщо ви хочете проїхати у вузькому місці або припаркуватися в обмеженому просторі.
2
Усіх новачків на дорозі видає їх бажання так витягнути шию, щоб побачити асфальт перед машиною. Їм здається, так простіше контролювати відстань перед іншою машиною - бачити свій бампер. Але як би парадоксально звучить, на дорозі не потрібно дивитися на дорогу прямо перед собою, тільки на перспективу. І передній бампер при всьому старанні не розгледіти. Потрібно розуміти, що він є, трохи випирає вперед і тому дистанція перед автомобілі м або перешкодою дотримується з урахуванням бампера. Можна врізати в бампер антену, яка буде добре видна з водійського місця і вказувати, де закінчується бампер.
3
Складніше відчувати автомобіль при русі заднім ходом. Якщо автомобіль - хетчбек, то можна орієнтуватися на задню щітку. Якщо автомобіль седан, то можна так само врізати антену в задній бампер так, щоб вона була видна з водійського дзеркала заднього виду. При парковці можна налаштовувати дзеркала так, щоб вам було видно колеса. По колесах простіше розрахувати і побачити відстань до перешкоди, особливо, якщо це бордюр.
4
Бічні габарити корпусу автомобіля можна визначати по бічних дзеркалах заднього виду. Сама крайня частина корпусу дзеркала і є ширина автомобіля. Тому, коли вам необхідно проїхати вузьке місце або припаркувати автомобіль паралельно, орієнтуйтеся саме на край дзеркала. Оцініть відстань між предметом і краєм дзеркала. Навіть якщо ви відчуваєте, що проходите дуже-дуже близько, нічого страшного. До предмета є ще допустима відстань.
5
При перестроюванні в щільному потоці важливо не зачепити йде ззаду машину. А для цього необхідно оцінити відстань до їде за вами автомобіля і врахувати довжину вашої машини. Якщо в бічне дзеркало ви відмінно переглядаєте автомобіль за вами, то ви можете почати перестроювання. Якщо видно тільки частину автомобіля, значить, він знаходиться дуже близько від вас.
Покупка нового автомобіля - не тільки приємна подія, а й причина стресу. У перший час досить складно звикнути до нових габаритам, це відноситься і до новачків, і до досвідченим водіям.
Особливо складно звикнути до розмірів машини в разі зміни розташування керма, втім, заміна звичного автомобіля машиною значно менших або великих розмірів теж завдає чимало клопоту.

З чого почати?

Перш за все потрібно перевірити, наскільки зручно розташоване водійське крісло. Воно не повинно розташовуватися дуже низько, досить його трохи підняти, щоб збільшити огляд і поліпшити відчуття габаритів машини. Ретельно відрегулюйте дзеркала, особливо якщо ви змінили праворульную машину на леворульную або навпаки. Дуже точно відрегулюйте обидва бічні дзеркала, щоб бачити дорожню розмітку. Не забудьте і про дзеркало в салоні, відрегулюйте його з урахуванням зміни висоти водійського крісла. На бічні частини бампера має сенс прикріпити світлодіоди, вони добре допомагають визначати габарити автомобіля в темряві.

Практичні вправи

Витратьте час на практику. Побудуйте з легких коробок щось на зразок воріт і спробуйте проїхати в них. Варто приділити цьому заняттю пару годин. Якщо ви відчуваєте, що легко справляєтеся із завданням, зменшите відстань між коробками і збільшіть швидкість. Приблизно за цим же принципом можна вчитися паркувати нову машину - досить позначити коробками простір, до якого потрібно в'ехать.Попробуйте та інші вправи. Накресліть лінію на асфальті, а потім спробуйте під'їжджати до неї впритул, але при цьому не торкатися колесами. Якщо цю вправу здається вам занадто складним, знову ж скористайтеся коробками або пластиковими пляшками. Цю вправу потрібно виконувати до тих пір, поки ви не зможете легко і швидко визначати відстань між колесами машини і подібної стоп-лінією. Цю вправу можна і потрібно робити не тільки для передніх, але і для задніх колес.Есть й інші ефективні вправи. Накресліть крейдою прямі лінії від передніх коліс автомобіля приблизно на сім метрів перед ними. Лінії повинні бути паралельні. Після цього сядьте за кермо, знайдіть поглядом якої-небудь нерухомий об'єкт, який постійно знаходиться перед очима (підійде виступ на приладовій панелі), зв'яжіть цей об'єкт з лінією, яка прокреслена від правого колеса, потім за тією ж схемою відзначте положення лівого колеса. Ця вправа дозволяє відчути габарити автомобіля. Спробуйте трохи від'їхати від прямих ліній назад, а потім знову наїхати на них колесами. Ускладнюйте вправу, від'їжджайте назад зі зміщенням в сторону і знову повертайтеся на лінії. Поєднання всіх зазначених вправ дозволяє дуже швидко вирішити проблеми зі звиканням до габаритів нової машини.