Як відключити привід.

Якщо вам необхідно з яких-небудь причин відключити привід на комп'ютері, ви можете виконати це в будь-який зручний для вас час. Відзначимо, що дана операція не вимагає витягання пристрою з корпусу ПК (як це припускають деякі користувачі), все виконується через інтерфейс операційної системи.
Вам знадобиться
  • Комп'ютер, що працює привід.
Інструкція
1
Якщо ви плануєте призупинити роботу привід а, ви можете зробити це одним нескладним способом. Відразу ж слід відзначити той факт, що при необхідності ви завжди зможете відновити роботу пристрою. Отже, поговоримо про те, що вам потрібно зробити для відключення привід а.
2
В даній задачі вам знадобиться інтерфейс диспетчера пристроїв. Отже, на початковій стадії вам необхідно відкрити цей розділ комп'ютера. Робиться це в такий спосіб. Відкрийте папку «Мій комп'ютер». Якщо папка відсутня на робочому столі (таке нерідко зустрічається після установки системи), ви можете відкрити її з меню пуск. Після того, як «Мій комп'ютер» буде відкритий, вам слід звернути увагу на ліву частину запущеного вікна. Тут ви побачите серію вкладок, які можуть бути приховані, або розкриті: «Інші місця», «Системні завдання», «Докладно». Якщо вкладки заховані, натисніть лівою кнопкою мишки на «Системні завдання».
3
У вкладці, виберіть розділ «Перегляд відомостей про систему». Надалі на робочий стіл буде виведено вікно, в якому вам необхідно переключитися на вкладку «Обладнання», а вже через неї вам потрібно перейти в розділ «Диспетчер пристроїв». Опинившись в даному каталозі, ви повинні виконати наступні дії для відключення привід а.
4
Клацніть по іконці плюсик навпроти параметра «DVD і CD-ROM дисководи». Відкриється список встановлених на вашому комп'ютері привід ів. Якщо на ПК встановлено лише один привід , список буде відображати тільки його. Якщо ж привід ов багато, виберіть той пристрій, що необхідно відключити і клацніть на ньому правою кнопкою мишки. У контекстному меню задайте команду «Відключити». Привід буде відключений. Пристрій включається аналогічним способом.
Оптичний привід (CD-привід) - це пристрій, призначений для зчитування інформації з оптичних носіїв (DVD та компакт-дисків) за допомогою лазера. Відключити CD-привід можна кількома способами. Один з них передбачає фізичне від'єднання кабелю, інший - відключення обладнання через опції системи.
Інструкція
1
Якщо ви хочете фізично відключити CD-привід, вимкніть комп'ютер і відкрийте кришку корпусу системного блоку. Знайдіть інтерфейсний кабель (шлейф), що йде до CD-приводу і акуратно потягніть за нього. Можете злегка розгойдувати його з боку в бік. У деяких кабелів є металева клямка, що блокує від'єднання - натисніть на неї, щоб зняти блок. Майте на увазі, що якщо ваш комп'ютер все ще знаходиться на гарантійному обслуговуванні, зняття кришки корпусу може пошкодити пломби (наклейки комп'ютерного салону), які не рекомендується чіпати.
2
Інший спосіб не припускає розтин корпусу. Через меню «Пуск» увійдіть в «Панель управління». Якщо панель управління має вигляд за категоріями, виберіть іконку «Продуктивність і обслуговування», клікнувши по ній лівою кнопкою миші. У вікні, виберіть значок «Система». Якщо панель управління має класичний вигляд, значок «Система» доступний відразу - клікніть по ньому лівою кнопкою миші, щоб викликати вікно «Властивості системи». Це вікно можна викликати і іншим способом: з робочого столу клікніть на значку «Мій комп'ютер» правою кнопкою миші, у випадаючому меню виберіть пункт «Властивості», якшо по ньому клавішею миші.
3
У вікні «Властивості системи» перейдіть на вкладку «Обладнання». У розділі «Диспетчер пристроїв» натисніть на однойменну кнопку лівою кнопкою миші, щоб викликати вікно зі списком всіх підключених до комп'ютера пристроїв. Знайдіть у списку терміну «DVD і CD-ROM дисководи» та натисніть на знак «+» ліворуч від напису або двічі клікніть лівою кнопкою миші по рядку, щоб побачити підкаталог. Знайдіть у розгорнулося списку ім'я CD-приводу, який ви хочете відключити. Клацніть по ньому правою кнопкою миші, у випадаючому меню виберіть команду «Відключити», клікнувши по ній лівою кнопкою миші, підтвердіть свій вибір.
4
Інший варіант: в підкаталозі виберіть потрібний CD-привід, двічі клікніть по його назві лівою кнопкою миші або один раз правою кнопкою миші і в випадаючому меню виберіть пункт «Властивості». У вікні, перейдіть на вкладку «Загальні», в розділі «Застосування пристрої» зі списку виберіть пункт «Цей пристрій не використовується (вимкнено)». Натисніть кнопку «ОК», щоб підтвердити свій вибір. Закрийте вікно «Диспетчер пристроїв» (значок «Х» в парою верхньому куті вікна) і вікно «Властивості системи» (кнопки «Застосувати» і «ОК»).