Як купити житловий будинок.

Ви вирішили придбати невеликий будиночок для житла, а може навіть дерев'яний котедж? Або ви дачник-любитель і шукайте садовий будиночок , придатний для житла? У будь-якому випадку вам варто ознайомитися з декількома важливими правилами та ключовими моментами такого рішення.
Інструкція
1
Отже, якщо покупка будиночок а - питання вирішене, майте на увазі, що ви в першу чергу купуєте земельну ділянку, на якій стоїть цей будинок. Переконайтеся, щоб на всі будівлі, що знаходяться на даній ділянці є відповідні документи. Будь то лазня, сарай або будь-яка інша господарська будівля.
2
Якщо ви хочете купити саме садовий будиночок і вирішили звернутися в садове товариство, то перевірте наявність у нього свідоцтва про державну реєстрацію, що дозволяє йому здійснювати подібні угоди купівлі-продажу.
3
А якщо ви купуєте будиночок в селі, то його основними документами повинні бути кадастровий і технічний паспорт, які власник повинен був оформити в БТІ. Зверніть увагу, що документи ці мають бути не старше 5 років, інакше вони вважаються недійсними, і перед здійсненням операції власникові доведеться оновлювати їх в терміновому порядку.
4
На той випадок якщо будинок має статус ІЖС, тобто він до цих використовується як житлове приміщення, то у його власника перед продажем такого будинку на руках повинна бути виписка з будинкової книги, в якій будуть вказані всі особи, прописані тут .
5
У такій ситуації у договорі купівлі-продажу обов'язково вкажіть пункт, за яким усі люди, прописані в будинку, зобов'язуються протягом 30 днів з моменту підписання договору виписатися з нього.
6
Але дуже часто трапляється так, що будинок взагалі не має ніяких документів. І його власник не бажає їх оформляти, щоб через паперову тяганину не затягувати угоду. У такій ситуації у вас з'являється шанс відразу зареєструвати будинок на себе. Але щоб не потрапити в бюрократичні паперові лещата, краще проконсультуйтеся з фахівцем. Адже кожен випадок краще розбирати індивідуально. Він підкаже вам, як краще вчинити в вашій ситуації.