Як фотографувати спорт.

У різних жанрів фотозйомки - своя специфіка. Пейзажі краще робити в світанкові або закатні години, коли сонце опускається нижче і його промені як би ковзають по поверхні землі. Для портретної зйомки важливо вибрати м'яке що малює освітлення. Фотозйомка динамічних спортивних заходів увазі роботу на дуже коротких витримках.
Вам знадобиться
  • Фотоапарат
  • Лінійка оптики
  • Точкове
  • Штатив
Інструкція
1
Вибирайте ширококутні об'єктиви, якщо хочете зробити фотографію із загальним планом. Дуже часто такі знімки виявляються найбільш видовищними і композиційними. Але для роботи подібним об'єктивом слід знайти точку зйомки, максимально близько розташовану до спортсменів. На жаль, не завжди існує така можливість.
2
Віддайте перевагу длиннофокусной оптиці або навіть об'єктивам-телевик, якщо йдеться про зйомку індивідуальних змагань. Особливо важливі такі об'єктиви, коли треба сфотографувати стрибки в воду або, наприклад, з трампліну. Працювати довгофокусними об'єктивами доцільніше зі штатива, інакше може трапитися розмив кадру. Мовою професійних фотографів він називається «шевеленки».
3
Фотографуйте спорт в різних режимах, тільки тоді зможете отримати знімки, які будуть задовольняти за всіма критеріями. Пріоритет діафрагми важливий для того, щоб зробити хороші фотографії командних змагань. Чим вище число діафрагми, тим більше глибина різкості, - відповідно, більш «жанровим» вийде знімок. Але частіше в спортивній зйомці використовують пріоритет витримки. Встановлюючи такі значення, як 1/250 і 1/500 сек, обов'язково встигнете відобразити самий важливий і відповідальний момент змагань.
4
Варіюйте діафрагму об'єктива і для того, щоб на майбутньому фотознімку задній фон залишався як би розмитим. Якщо виступи спортсменів відбуваються в ясний сонячний день на вулиці, а час на годиннику близько до полудня, без максимально відкритою діафрагми можете отримати занадто контрастні непропрацьовані знімки з засвіченими або занадто затіненими ділянками. Не буде й необхідної опрацювання деталей, що відрізняє хороший знімок від поганого. Зрозуміло, в цьому випадку витримка повинна бути мінімальною, швидше за все - вище 1/500 сек. Тільки тоді ваша спортивна фотографія вийде саме такою, якою була задумана.