Як запустити лінукс.

Програмне забезпечення Linux стає все більш популярним. Йому віддають свою перевагу багато користувачів комп'ютера. В порівнянні з іншими операційними системами, Linux відрізняється боле високими характеристиками, що стало залучати багатьох користувачів.
Вам знадобиться
  • Персональний комп'ютер, Диск Linux
Інструкція
1
Перед установкою Лінукс , зайдіть в BIOS. Увімкніть там завантаження з CD-ROM. Це можете зробити в розділі «Boot». Потім відзначте «CD-ROM Drive». Для роботи в BIOS використовуйте кнопки на клавіатурі. За допомогою розділу «Save & Exit Setup» збережіть налаштування. Потім завантажуйте диск з Linux.
2
Для користування Linux треба запустити його на комп'ютері. Для цього виберіть собі самий підходящий для вас дистрибутив. На початку установки вкажіть мову і виберіть кодування. Бажано поставити кодування cp1251, ну або KOI8-R. Потрібно для запуску Linux вибрати потрібні пакети. Скористайтеся для цього вкладкою «Вибіркова установка». Перед вами відкриється цілий список пакетів, які доступні для установки на ваш комп'ютер. Вибирайте тільки те, що вам дійсно треба. Але можете встановлювати і все підряд. Далі треба розбити хард на розділи, які потрібні для Лінукс . Тут теж можете вибирати самі.
3
Файлову систему можете вибрати ext3. Вона ділиться на кілька розділів. Все їх отформатируйте і натисніть наприкінці «Далі». Виберіть завантажувача. Після того як Linux буде повністю встановлений, комп'ютер перезавантажиться. В налаштуваннях BIOS знову поміняйте настройки на ті, які раніше були. Встановіть завантаження з жорсткого диска. Збережіть зміни. Щоб зайти в систему, введіть пароль, який був придуманий вами під час установки. Потім клацніть на «Log In». Відкриється «Робочий стіл». Деякі елементи знаходяться на англійській мові. Відкриється перед вами вікно. У ньому ви включите повну підтримку російської мови. Коли Лінукс підключиться до інтернету, тоді можна буде натиснути на «Run this action now». Але при першому включенні краще натисніть поки «Close». Можете приступати до роботи. Коли встановіть інтернет, тоді можна скачувати програми і перевести всі складові частини на російську мову.
Операційна система Linux за останні кілька років набула великої популярності завдяки відкритому коду і вільному поширенню системи. Проблемою після установки ОС є установка додатків, зроблених під Windows, зокрема ігор.
Вам знадобиться
  • - комп'ютер з ОС Linux;
  • - Wine.
Інструкція
1
Перейдіть в розділ «Установка та видалення програм», щоб встановити ігри, розроблені для Linux. Виберіть жанр і саму гру, клацніть по кнопці «Встановити». Існують також версії популярних «віндових» ігор, розроблені і під Linux, таких як Quake4, Doom3, Enemy Territory: Quake Wars. Для їх установки перейдіть на офіційний сайт гри і в розділі «Завантаження» знайдіть інсталяційний файл під Linux. Запустіть інсталяційний файл за допомогою менеджера пакетів і встановіть гру в ОС Linux.
2
Використовуйте для установки Windows-ігор в ОС Linux емулятори Cedega або Wine. З системних вимог до гри визначте необхідну версію DirectX. Якщо для гри достатньо восьмий версії і нижче, тоді можна використовувати Wine. Якщо потрібен DirectX 9 і вище, тоді використовуйте для запуску ігор в Linux емулятор Cedega. Правда, даний емулятор вимогливий до встановлюються іграм. Якщо не виходить запустити гру, тоді встановіть підтримку DirectX 9 для Wine.
3
Встановіть останню версію емулятора Wine, для цього введіть у терміналі команду sudo apt-get install wine. Якщо емулятор вже встановлений на комп'ютері, видаліть його налаштування і створіть заново, для цього виконайте в терміналі команду winecfg. Далі скопіюйте з каталогу windows/system32/следующіефайли: streamci.dll і mscoree.dll в каталог wine/drive_c/.
4
Видаліть файл d3d в папці з встановленим емулятором Wine. Cкачать DirectX і встановіть його, для цього введіть у терміналі команду wine directx_nov2007_redist.exe. Далі виберіть папку з розпакованими файлами, перейдіть в цю папку і запустіть інсталяційний файл wine DXSETUP.EXE. В терміналі введіть команду конфигуратора wine: winecfg.
5
Перейдіть на вкладку «Бібліотеки», виберіть зі списку пункт «Вбудована (Wine), і встановіть d3d9, dinput, d3d8, ddrawex, dinput8. Далі запустіть діагностику DirectX: введіть в терміналі команду wine dxdiag.exe. Тепер ви зможете запустити встановлену в Windows гру в ОС Linux.