Як підкувати коня.

Ковка коні дуже важка праця, що вимагає від коваля-коваля певних знань, сили і навичок. Правильно підкувати кінь зможе не кожен коваль. Тут потрібно враховувати будову копита коня, особливості покриття доріг в різний час року і багато інших чинників. Освоєння техніки ковки трудомісткий процес, але необхідний в кінному господарстві.
Вам знадобиться
  • - цвяхи;
  • - молоток;
  • - підкова;
  • - щипці-острозубие;
  • - рашпіль.
Інструкція
1
Копито складається з рогової стінки, підошви, стрілки (еластичного рогового освіти), копитній облямівки (шару епідермісу, яке з'єднує копито і шкіру). На поверхні підошви розташована біла лінія, що позначає місце з'єднання чутливих частин зі стінкою копита. Біла лінія допомагає визначити місце вбивання цвяхів в стінку копита, не травмуючи чутливі місця.
2
Молоду або сильно розохочений кінь , яка не дає себе підкувати, слід вперше дні лише постукувати по підошвах кожного копита, піднімаючи одну ногу за одною. Далі підковують першу пару ніг, а на наступний день - другу пару. Процес кування включає наступні заходи: огляд копит, видалення старих підков, далі необхідно розчистити підошву копит, зняти з них мірку, потім підганяють і прикріплюють підкови до копиту.
3
Підкова повинна щільно прилягати до копиту, не допускається присвятив між ними. Слід підкову приганяти по копиту, а не на оборот, розташовуючи цвяхові отвори проти білої лінії. За нечутливою білої лінії забивають цвяхи. Не слід допускати попадання сторонніх тіл за білу лінію до центру підошви копита, це може привести його до травмування.
4
Випирають капелюшки від цвяхів слід відкушувати щипцями-острозубие, а далі запиливают рашпілем. Не потрібно відпилювати із зовнішнього боку копито, так як це призводить до стирання захисного шару. Підкова в передній зацепной і боковій стінці може виступати на зовнішню сторону на 0,5 мм і не більше 5мм з боку п'яткової стінки.
5
З урахуванням використання коней і пори року, їх підковують на різні підкови (літні, зимові, спортивні, ортопедичні). Верхових коней в залежності від місцевості можуть підковувати на передні ноги влітку на легкі підкови з шипами або без них. Запряжних коней в основному влітку на дві передні ноги підковують підковою з трьома шипами, а взимку встановлюють на чотири копита. Перековують кінь у міру зносу, приблизно раз на місяць. Так само слід раз на рік місяці на два давати коні «відпочинок» від підков.