Як в'язати гачком: інструкція.

В'язання гачком стає все більш популярним. А все тому, що навчитися в'язати за допомогою гачка набагато легше, ніж спицями. Простий шарф або кофту, шкарпетки або светр, серветки і мереживо, а також іграшки та прикраси - зв'язати гачком можна практично все. Існує декілька видів в'язання. При простому в'язанні використовують короткий гачок, в вилочному в'язанні необхідний, як гачок, так і спеціальна вилка. В туніському в'язанні використовується довгий гачок. Також є вид в'язання, в якому окремі мотиви з'єднуються в один виріб. Таке в'язання називають ірландським мереживом.
Вам знадобиться
  • нитки, гачок
Інструкція
1
Для в'язання гачком підійдуть і тонкі і товсті нитки. Відповідно гачок підберіть відповідно до товщини пряжі. Щоб в'язати вироби з товстої пряжі підійде гачок від 3 до 6 мм. Для тонких ниток, таких як ірис, муліне, гарус, використовуйте гачок від 1,5 до 2,5 мм в діаметрі. Є правило визначення номера гачка для роботи. Товщина гачка повинна бути в 2 рази більше товщини нитки. Однак, це правило можна і не дотримуватися, якщо ви хочете домогтися різних ефектів. Якщо в'язати товстим гачком з тонких ниток, то в'язане полотно вийде ажурним. І, навпаки, вийде щільне в'язання, якщо тонким гачком в'язати полотно з тонких ниток.
2
В'язати гачком можна двома способами: плоским і круговим. При плоскому в'язанні в'яжіть по напрямку вперед і назад. При цьому виді в'язання у виробу лицьова і виворітні сторони будуть однаковими. Також можна в'язати тільки вперед. Тоді в кінці кожного ряду слід обривати і закріплювати нитку. В круговому в'язанні вироби в'яжуть по колу.
3
Гачок слід тримати в робочій руці великим і вказівним пальцями, спираючись на третій палець. А робочу нитку притримуйте великим і вказівним пальцями іншої руки. Зробіть першу петлю, просто зав'язавши її на нитці. Всуньте гачок в петлю. Нитка накиньте на гачок і витягніть нитку через неї. Таким чином, в'яжуться всі основні петлі: повітряна, напівстовпчик, стовпчик з накидом і стовпчик без накиду.
4
За допомогою повітряних петель зробіть основу для в'язання. Зв'яжіть ланцюжок з повітряних петель і продовжуйте в'язання. Також ці петлі використовують для підйому на наступний ряд. Щоб зробити стовпчик без накиду, необхідно ввести гачок в петлю, потім зробіть накид на гачок і протягніть через петлю. Знову зробіть накид на гачок і протягніть через обидві петлі на гачку. Наступний стовпчик в'яжіть на наступній петлі ланцюжка.
5
Петля під назвою напівстовпчик з накидом вище стовпчика без накиду, але менше стовпчики з накидом. Спочатку зробіть накид на гачок, потім введіть гачок в наступну петлю. Витягніть робочу нитку. Потім зробіть ще один накид проти годинникової стрілки і витягніть нитку через три петлі на гачку. На основі цих петель можна виконати різноманітні елементи в'язання на гачку. Приміром, шишечка, листик, полуколечкамі і колечко та інші.
Навчитися в'язати гачком може практично кожен - було б стійке бажання до самоосвіти в області рукоділля. Придбання таких навичок дасть можливість виготовити, якщо не будь-яку річ, то хоча б найпростіші вироби - пінетки, шарфики, шапки, причому як для себе, так і для своїх близьких.
Вам знадобиться
  • - гачок;
  • - нитки.
Інструкція
1
Не варто сподіватися на те, що ви, тільки взявши в руки гачок, відразу станете докою в цій справі. Цілком можливо, що перші навички в'язання будуть даватися дуже важко, проте не варто кидати навчання на півдорозі. Будуть і пропущені петлі, і кострубато вив'язані, і просто спущені, але не поспішайте розпускати зразок і в'язати його заново. Аналізуючи помилки, ви зможете вносити коригування у власне рукоділля.
2
Під час роботи будьте готові, що це колосальне навантаження на зір, особливо на перших порах, коли ви повністю зосереджені на процесі. Також можуть стати напруженими м'язи шиї, спини і рук. Тому через певний проміжок часу, наприклад через кожні 15-20 хвилин, відкладіть роботу і виконайте кілька фізичних вправ - декілька присідань, махів руками або просто потягування.
3
Ідеальним варіантом придбання нових пізнань - це отримання навичок і умінь за допомогою наставника. Досить часто поряд знаходяться люди, які вміють в'язати гачком . Вони цілком зможуть навчити найпростішим елементам в'язання. В цьому випадку достатньо, щоб показали в реальності, як набираються повітряні петлі і вив'язується простий стовпчик. Навіть цих простих елементів вистачає, щоб втілити їх у реальність і напрацювати досвід. Після того як ви будете вільно володіти технікою виконання петель, можете приступати до вивчення більш складних елементів. Сюди можна віднести стовпчик з накидом, подвійний стовпчик і т.д.
4
Якщо поруч відсутні ті, хто міг би дати перші консультації з в'язання, зверніться до відеоуроку. Їх можна придбай як на окремих дисках, так і переглянути в інтернеті. Причому відеороликів досить велика кількість, в яких один і той же елемент пояснюється по-різному. Тому є можливість підібрати для себе найбільш оптимальний варіант. Виконання кожного елемента дається покроково, а якщо є необхідність, і в уповільненому темпі.
5
Якщо обидва варіанти не підходять, а бажання навчитися в'язати достатньо стійке, то залишається тільки вивчати ази по книгам і журналам з даної тематики. В літературі такого роду всі питання і нюанси висвітлені досить детально, а кожен з кроків супроводжується малюнком або фотографією, що істотно полегшує процес.
Корисна порада
Також важливо наявність гарного якісного гачка і красивих ниток з рівною структурою. Зручні приналежності приємно тримати в руках, що позитивно позначиться на роботі.