Як зв'язати кокетку спицями.

Кокетка - це відрізна деталь вироби, що утворює її верхню частину. кокетка роблять на спідницях, брюках, джинсах, сорочках і блузках. Кокетка може бути складова, цільна і кругла. Дуже ефектно виглядає светр з кокеткою. Кокетка светри може бути різної форми: кругла, прямокутна або V-подібна. Її можна прикрасити косами, ажурним візерунком або орнаментом, на зразок ісландських светрів під назвою «лопапейса». Візерунок може бути, як геометричним, так і рослинним.
Вам знадобиться
  • пряжа, кругові спиці
Інструкція
1
Якщо ви хочете зв'язати светр з прямокутною кокеткою, то її слід в'язати цілком поперек вироби. Почніть з правого рукава. Наберіть необхідну кількість петель і в'яжіть обраним узором, для скосів рукава додайте в кожному другому ряду по одній петлі. Через 25-30 см від набірного ряду розділіть роботу посередині і в'яжіть боку роздільно. Провязав необхідну довжину, відкладіть петлі і в'яжіть перед симетрично. З'єднайте горловину спинки і переду і продовжуйте в'язати разом. Робіть симетрично убавкі. Тобто зменшуйте по 1 петлі в кожному другому ряду. Закрийте петлі. Наберіть по краю кокетки спереду і ззаду необхідну кількість петель і в'яжіть полотно переду і спинки зверху вниз.
2
Щоб зв'язати светр з круглою кокеткою, почніть з набірного ряду. Замкніть коло. Намагайтеся зробити це якомога тугіше, щоб не вийшло дірок в місці з'єднання. Потім пров'яжіть приблизно 6 см гумкою 1 * 1 або 2 * 2. зробіть надбавку і пров'яжіть полотно до пройм. Відкладіть декілька петель з боків на шпильку. Зв'яжіть рукава. Приєднаєте рукав до полички і в'яжіть їх на одній спиці. Далі пров'яжіть петлі на спинці і приєднайте другий рукав, пров'яжіть петлі рукава і з'єднайте його з передом.
3
Тепер приступайте до вив'язування кокетки. кокетка можна в'язати з орнаментом, в стилі ісландських светрів «лопапейса», зробити кокетку з косами або ажурним візерунком. Для плечових скосів робіть убавкі. Провязав необхідну довжину кокетки, зробіть горловину, провязав її гумкою 1 * 1 або 2 * 2, і закінчите виріб. Щоб светр легко одягався через голову, не варто туго закінчувати горловину.
4
Можна почати в'язати светр з горловини, тобто зверху вниз. Спочатку зв'яжіть обв'язку горловини. Потім перейдіть на спиці більшого діаметра. Якщо ви будете в'язати орнамент, то зверніть увагу, що схему потрібно буде читати зверху вниз. Щоб сформувати лінію плеча робіть прибавки. При в'язанні візерунка нитки за роботою тримайте вільно, в іншому випадку, в'язане полотно вийде зморщеним. Далі продовжуйте в'язати перед і спинку і рукава. Цей спосіб в'язання кокетки зручний тим, що не потрібно зшивати пройму трикотажним швом.