Як дізнатися час роботи комп'ютера.

Дізнатися час роботи комп'ютера можна штатними засобами операційної системи. Однак при використанні сторонніх програм можна отримати набагато більш детальну статистику про роботу і простоях, включаючи рекорди тривалості робочих і неробочих періодів, час найпершої завантаження системи, точне час попереднього відключення і т .буд.
Інструкція
1
Скористайтеся системної утилітою systeminfo.exe. Вона працює в командному рядку, тому спочатку вам слід запустити емулятор командного рядка. Відкрийте головне меню на кнопці «Пуск» і виберіть рядок «Виконати».
2
Наберіть команду cmd в діалозі запуску програм і натисніть Enter. Так ви відкриєте термінал інтерфейсу командного рядка.
3
Надрукуйте systeminfo в командному рядку та натисніть Enter. Можна скопіювати команду звідси і вставити в термінал за допомогою відповідної команди контекстного меню, яке відкривається по кліку правої кнопки миші в терміналі. В результаті пару секунд утиліта буде збирати дані про вашу систему, а потім видасть довгий список самої різної інформації.
4
Якщо ви використовуєте Windows XP, то знайдіть рядок «Час роботи системи» - вона розміщена ближче до початку списку і містить потрібну вам час роботи системи з точністю до секунди.
5
У разі використання Windows Vista або Windows 7 цей рядок називається по-іншому («Час завантаження системи») і показує саме час завантаження, а час роботи вам доведеться порахувати самостійно.
6
Для зручності можна перенести всю таблицю, видану утилітою, в якій-небудь текстовий редактор. Щоб це зробити, клацніть таблицю правою кнопкою миші, виберіть у меню рядок «Виділити все», а потім натисніть клавішу Enter - таким способом копіюється в пам'ять комп'ютера вміст дисплея терміналу. Потім ви можете вставити його у відкритий документ в будь-якому редакторі.
7
В ОС Windows Vista і Windows 7 є й інший спосіб дізнатися час роботи комп'ютера - за допомогою диспетчера задач. Натисніть клавіші CTRL + ALT + Delete, щоб його запустити, і перейдіть на вкладку «Швидкодія». Час роботи тут поміщено в секцію «Система».
8
Крім власних ресурсів встановленої операційної системи можна використовувати і сторонні програми. Наприклад, в меню програми Everest, в секції «Операційна система», є вкладка «Час роботи». Там можна знайти саму докладну статистику не тільки поточного сеансу, але й за весь період з моменту установки.