Як пояснити, що таке повітря.

Повітря . Він - скрізь. Їм невидимо заповнюється будь-який простір. Ми не сприймаємо дотиком повітря (якщо немає вітру або вентилятора), не можемо спробувати його на смак. Він - символ порожнечі, але насправді - особлива частина матеріального світу. Так що ж таке повітря?
Інструкція
1
Матерія, як відомо, може бути представлена в твердій, рідкій і газоподібній формі. Повітря - суміш газів: азот - близько 78 відсотків, кисень - близько 21 відсотка. Що залишився 1 відсоток «забирає» вуглекислий газ, гелій, аргон, ксенон, криптон і інші рідкісні гази.
2
Повітря - далеко не невагома субстанція. Один кубометр повітря важить 1 кг 293 грами. Над нашою планетою висить величезний повітряний океан - атмосфера. Її вага величезний 5 171 000 000 000 000 тон! Людина відчуває тиск повітря на своє тіло вагою в 1 тонну, але в силу природної адаптації не відчуває його. Атмосферний тиск вище за все - на рівні моря, де на 1 кв. см «тисне» 1 кг. Якщо ж піднятися на високу гору, злетіти на літаку, то виявиться зменшення тиску повітря. На висоті в 13 км воно менше, ніж над рівнем моря, в 8 разів. Практично немає його на висоті більше 30 км.
3
Для дихання людини в повітрі важливий кисень. Чистий кисень можна з повітря виділити. Для цього його треба охолодити до дуже низьких температур (нижче мінус 180 ° С). При цьому він стане рідким, а при підвищенні температури закипить. Азот випарується, кисень залишиться. Саме його використовують в кисневих подушках. Кисень, який знаходиться в земній атмосфері, за обсягами такий, що може бути виділений рослинами за кілька тисяч років. Що стосується вуглекислого газу в повітрі, то він зникає в результаті фотосинтезу, а поповнюється за рахунок дихання живих рослин, тварин, при розпаді віджилих організмів. Тридцять п'ять років - таке час кругообігу СО2. У азоту він більше - майже 108 років. Висновок: всі рослини, тваринний світ і мікроорганізми роблять величезний вплив на хімічний склад повітря.
4
Якщо уявити шари повітря над нашою планетою (атмосферу), то внизу буде тропосфера, потім стратосфера. Кордон між ними знаходиться приблизно на висоті 11-12 км.Воздушние маси завжди знаходяться в русі: у поверхні землі повітря переміщається від полюсів до екватора, а в верхніх шарах тропосфери - в зворотному напрямку. Складність циркуляції повітря в цілому пояснюється наявністю океанів з їх великою теплоємністю.
Зверніть увагу
Часто ми говоримо про якусь місцевості: «там чисте повітря». Зрозуміло, маються на увазі не природні його складові, а ті забруднюючі речовини, які засмічують атмосферу. Це продукти згоряння нафти, вугілля, вихлопні гази автомобілів, пил, пісок, викиди вулканічного попелу, інші суспензії і т.д.
Корисна порада
Сучасний склад повітря Землі, за висновками вчених, відрізняється від того, що був при зародженні життя на Землі. Вважається, що кисень з'явився на планеті в результаті життєдіяльності рослин. Первинна атмосфера містила, швидше за все, багато вуглекислоти і мало кисню.