Як святкувати іменини.

Незаслужено забутий в радянські роки свято іменин повертається в наше життя. На жаль, навіть літні люди часто не знають, як слід правильно відзначати іменини , і влаштовують звичайне пишне гуляння. Так що ж слід зробити, щоб день ангела запам'ятався вам і вашим гостям?
Вам знадобиться
  • Предмети сервірування святкового столу в старовинному стилі - полотняні скатертини, серветки, свічники, свічки і т.д.
  • Каравай, спечений своїми руками.
  • Подарунки для гостей.
Інструкція
1
Іменини або день ангела - свято особливе. Часто його плутають з днем народження і відзначають як свято світський. Це не зовсім правильно. Адже іменини - це особливе православне торжество, духовне свято, день пам'яті святого, на честь якого вас назвали, - вашого небесного покровителя. І відзначати його слід за православними канонам.Как визначити день власних іменин. Все просто, якщо ви названі в честь святого, день пам'яті якого зустрічається в церковному календарі лише раз, він і буде вашим днем ангела. Якщо ж таких святих декілька, то слід вибрати той день, який ближче інших до вашого дня народження вперед по календарю.
2
Як вже згадувалося, іменини - свято не світський. На нього не прийнято запрошувати безліч гостей. Кликати слід тільки найближчих і рідних. Імениннику в цей день обов'язково необхідно відвідати церкву, сповідатися і причаститися, поставити свічку своєму святому, подякувати йому за духовну допомогу і підтримку. Сам свято відзначайте в теплій домашній обстановці. Продумуючи меню і розваги, спробуйте звернутися до давніх традицій. Наприклад, стіл можна сервірувати за допомогою полотняних скатертини і серветок, свічок, стилізованих під старовину. А самим традиційним частуванням на іменини завжди був коровай. Було б добре спекти його самому. Коровай має бути великим. Тісто для нього замішують здобне прісне. Начинкою для іменинного короваю можуть стати м'ясо, ягоди, гриби, а найкраще - риба. До речі, коровай в старовину було прийнято не різати, а ламати над головою іменинника. Вважалося, що чим більше крихт і начинки впаде йому на голову - тим вдаліше буде наступний рік.
3
Що ж стосується подарунків на день ангела, то дарувати слід символічні презенти - амулети, іконки, призначені охороняти їх власника. Зате сам іменинник повинен обдарувати гостей більш цінними подарунками. І тут вже все залежить від вашої фантазії, але пам'ятайте - найцінніші і дорогі подарунки повинні отримати хресні мати і батько.