Як визначити масу води.

Воду, як і будь-яку рідину, не завжди можна зважити на вагах. Але дізнатися масу води буває необхідно як на деяких виробництвах, так і в звичайних життєвих ситуаціях, від розрахунку резервуарів до вирішення питання, який запас води ви можете взяти з собою в байдарку або гумовий човен. Для того, щоб обчислити масу води або будь-якої рідини, вміщеній в той чи інший обсяг, перш за все необхідно знати її щільність.
Вам знадобиться
  • Ваги
  • Мірна посуд
  • Лінійка, рулетка або будь-який інший вимірювальний прилад
  • Посудина для переливання води
Інструкція
1
Якщо вам потрібно обчислити масу води в невеличкій посудині, це можна зробити за допомогою самих звичайних ваг. Зважте спочатку посудину разом з водою. Потім перелийте воду в інший посуд. Після цього зважте порожню посудину. З маси повної посудини відніміть масу пустого. Це і буде маса містилася в посудині води. Таким чином можна визначати масу не тільки рідких, але і сипучих речовин, якщо є можливість їх пересипати в інший посуд. Такий спосіб іноді ще можна спостерігати в деяких магазинах, де немає сучасного обладнання. Продавець спочатку зважує порожню банку або пляшку, потім заповнює її сметаною, зважує знову, визначає вагу сметани і тільки після цього розраховує її вартість.
2
Для того, щоб визначити масу води в посудині, який неможливо зважити, необхідно знати два параметри - щільність води (або будь-який інший рідини) і об'єм посудини. Щільність води складає 1 г/мл. Щільність іншої рідини можна знайти в спеціальній таблиці, яка зазвичай буває в довідниках з хімії.
3
Якщо ні мірної посуду, в яку можна перелити воду, обчисліть об'єм посудини, в якому вона знаходиться. Обсяг завжди дорівнює добутку площі основи на висоту, і з судинами постій форми зазвичай проблем не виникає. Обсяг води в банку дорівнюватиме площі круглого підстави на висоту, заповнену водою. Помноживши щільність? на обсяг води V, ви отримаєте масу води m: m =? * V.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=YaLtjEC5cTg
Зверніть увагу
Визначити масу можна і знаючи кількість води та її молярну масу. Молярна маса води дорівнює 18, оскільки складається з молярних мас 2 атомів водню і 1 атома кисню. MH2O = 2MH + MO = 2 · 1 + 16 = 18 (г/моль). m = n * M, де m - маса води, n - кількість, M - молярна маса.