Як намалювати родовідне дерево. Намалювати генеалогічне дерево.

родоводу деревом називають графічну схему, яка зображує структуру однієї сім'ї або роду. Вона містить дані про повні іменах членів роду, їх датах народження та смерті, а так же шлюбні зв'язки. В старовину цю схему зображували у вигляді справжнього дерева, корінням якого є один загальний предок, а гілками і листям - його нащадки. Побудувати родовідне дерево своєї сім'ї не складно, для цього потрібно тільки розташовувати необхідними відомостями про життя родичів і знати принципи побудови генеалогічної схеми.
Вам знадобиться
  • інформацію про життя родичів, папір, олівці, ручки, маркери, лінійка, комп'ютерне ПЗ
Інструкція
1
Намалювати родовідне дерево можна як вручну, так і за допомогою комп'ютерних програм. Для самостійного створення генеалогічного древа вам знадобиться папір (краще, щоб це були великі аркуші типу ватману), олівці, маркери і лінійка. А так же основні відомості про життя хоча б трьох поколінь ваших родичів - батьків, дідусів-бабусь і прадідусів.
2
В якості найважливіших відомостей потрібні точні повні імена, дати народження і смерті. Традиційно генеалогічне древо завжди зображували знизу вгору, так щоб найдавніший предок опинявся біля коріння дерева. На практиці це дуже незручно, тому сучасні родоводи схеми зазвичай малюють зверху вниз.
3
Підготувавши усі необхідні матеріали, переходите до малювання схеми. Вгорі аркуша, переважніше з лівого краю, напишіть ім'я, прізвище та по батькові самого древнього відомого вам предка. Вкажіть дати його життя, якщо вони відомі. Якщо ви знаєте, з ким був у шлюбі ваш прабатько, напишіть ім'я його дружини поруч на тому ж рівні і з'єднайте обох пунктирною лінією. Пунктирна лінія в генеалогічних схемах позначає шлюбні узи.
4
Під іменами предків-засновників напишіть в ряд імена їхніх дітей на достатній відстані один від одного. Не забудьте вказати точні дати народження і смерті. Потім з'єднайте імена батьків і дітей прямою лінією. Так ви побудуєте чергове покоління ряд. Поряд з іменами нащадків вкажіть їх шлюбні зв'язки й імена подружжя, якщо вони відомі.
5
Продовжуйте малювати схему поколінь рядів, поки не дійдете до свого покоління. На схемі можете вказати так само себе, свого чоловіка і своїх дітей. При бажанні чоловічих персон вашого древа можна позначити квадратиком, а жіночих - кружком, як це прийнято в стандартних генеалогічних схемах.
6
Родовідне древо можна побудувати так само за допомогою різноманітних комп'ютерних програм, яких сьогодні існує досить багато. Деякі з них можна завантажити безкоштовно в інтернеті. Приміром, дуже зручна широко поширена програма Family Tree Builder. Її можна знайти на сайті розробників за адресою http://www.myheritage.com.
7
Ця програма має зручний інтерфейс і велику базу даних, вона також дозволяє крім основних відомостей про членів сім'ї вносити в базу будь-яку додаткову інформацію в текстовому вигляді. Таким чином, на кожного родича створюється своєрідна картка, що містить основні, найістотніші відомості про його життя.