Як розрахувати обсяг приміщення.

Людина, купуючи нову квартиру, зазвичай мало цікавиться її об'ємом. Його куди більше цікавить площа. Знати площу необхідно і для розстановки меблів, і для розрахунку комунальних площ. Але настає момент, коли власник квартири хоче купити кондиціонер і задає собі питання, яка в настільки необхідного йому приладу повинна бути потужність. Потужність же розраховується від обсягу приміщення . Розрахувати обсяг приміщень може знадобитися і при проектуванні дитячих і громадських установ, коли на кожного відвідувача по санітарним нормам має припадати певну кількість кубометрів повітря.
Вам знадобиться
  • Рулетка
  • Рівень
  • Стремянка
Інструкція
1
Щоб розрахувати обсяг приміщення прямокутної форми, ніяких особливих хитрувань не потрібно. Досить заміряти і перемножити довжину, ширину і висоту. Єдине, про що безумовно слід подбати - про точність вимірювань. Інструмент повинен бути поверен. Краще перед вимірами провести на стіні строго вертикальну і строго горизонтальну лінії, тому що якщо міряти довжину по плінтусу, можна отримати помилку. Лінії можна провести за допомогою рівня і металевого кутника. Слідкуйте, щоб початок лінії точно збіглося з нульовою відміткою рулетки.
2
Якщо приміщення має виступи, ніші, вентиляційний короб та інші об'єкти, необхідно поділити його на зони. У приміщенні з нішею проведіть по підлозі пряму лінію, що відсікає нішу. Заміряйте спочатку параметри більшої частини приміщення і обчисліть обсяг. Потім точно так же замірте нішу, перемножте мірки і приплюсуйте отриманий обсяг до обсягу іншого приміщення . Якщо основна частина кімнати і ніша однієї висоти, то вертикальну мірку вдруге знімати, звичайно ж, немає сенсу. Якщо ж висота різна, то доведеться це зробити.
3
Якщо в кімнаті є, наприклад, антресоль або вентиляційний короб, які «з'їдають» частину обсягу, необхідно виміряти і їх. Робиться це точно так само, як вимір приміщення , тільки вийшло число треба відняти від загального обсягу приміщення .
4
Дещо більше проблем може виникнути з приміщенням непрямокутної форми. Якщо вам потрібно обчислити об'єм круглої веранди або мансарди, постарайтеся максимально точно обчислити площу підлоги. Знайдіть центр, проведіть через нього кілька радіусів і заміряйте один з них. Для повірки можна заміряти все радіуси, вони повинні бути однаковими. Пол веранди трапецієподібної форми розділіть прямими лініями на прямокутник і 2 трикутника. Так буде набагато зручніше обчислювати площу, ніж згадувати формулу площі трапеції. Складіть разом площі прямокутника і трикутників і помножте все це на висоту приміщення .
Корисна порада
Заміри зручніше робити вдвох.