Як вибрати зовнішній жорсткий диск для ноутбука.

Дисковий простір будь-якого ноутбука з часом закінчується. Купівля додаткового зовнішнього жорсткого диска буде кращим рішенням даної проблеми. На цьому пристрої можна не тільки зберігати різноманітну інформацію, але й встановити операційну систему. Але зробити правильний вибір досить складно. Використовуючи таку інструкцію, ви підберете найкращий зовнішній жорсткий диск для вашого ноутбука.
Інструкція
1
Зовнішній жорсткий диск - це простий вінчестер, встановлений у захищений корпус. Велика частина моделей даного пристрою представлена у форм-факторах 2,5 або 3,5 дюйма. Перший варіант найбільш зручний і компактний, для його роботи не потрібно додаткове джерело енергії. А зовнішні пристрої на 3,5 дюйма важать набагато більше (приблизно 1,5 кг.) І в теж час вимагають додаткового живлення від мережі 220 В. Тому перед покупкою зовнішнього диска необхідно визначитися з тим, наскільки часто ви будете його переносити.
2
Найважливіша характеристика, якою потрібно приділити максимум уваги - об'єм. Стандартний обсяг зовнішнього диска, виконаного у форм-факторі 2,5 дюйма, коливається від 250 до 500 Гб. А ємність пристрою форм-фактора 3,5 дюйма - більше терабайта. Пам'ятайте про те, що заявлений обсяг зовнішнього диска буде дещо вищою дійсної ємності.
3
Швидкість роботи - це наступна по важливості характеристика, вона визначається наступними параметрами: інтерфейс (відповідає за швидкість передачі інформації), швидкість обертання шпинделя і швидкість середнього часу доступу. Якщо вам потрібна максимальна швидкість роботи пристрою, то найкращим варіантом буде покупка зовнішнього диска з інтерфейсом USB 3.0 (швидкість передачі даних до 5 Гбіт/с.) І eSATA (до 3 Гбіт/с).
4
Від швидкості обертання шпинделя залежить час пошуку інформації на жорсткому диску. Кількість оборотів жорсткого диска 2,5 дюйма - 5400 об/хв., А 3,5-дюймові моделі мають стандартну швидкість 7200 об./Хв. Знайдена інформація переміщаються в буфер, який згладжує різницю в швидкості передачі даних. Чим більше буфер, тим рівномірніше буде робота зовнішнього диска.
5
Купуючи пристрій, зверніть увагу на сумісність з вашою операційною системою. Вона визначається файловою системою зовнішнього диска - NTFS або FAT 32. Файлова система FAT 32 працює з усіма операційними системами, не тільки сучасними, але і старими. Основна перевага файлової системи NTFS - можливість роботи з файлами об'ємом більше 4 Гб.
6
Для максимальної безпеки та підвищення комфорту роботи деякі зовнішні жорсткі диски мають вбудоване програмне забезпечення. Основні функції даних програм - захист від вірусів, енергозбереження та резервне копіювання даних.
Рано і пізно кожен власник персонального комп'ютера стикається з проблемою браку місця на жорсткому диску.

Аналізуючи накопичені файли і архіви з фотографіями, колекцією кінофільмів, встановленими іграми та програмами, більшість з нас не можуть або не хочуть видаляти що-небудь з диска, щоб звільнити місце. Виникає природне бажання - придбати ще один жорсткий диск. Причому варіантів для вибору всього два: зовнішній чи внутренній.Чтоби вибрати зовнішній жорсткий диск правильно, потрібно відповісти на питання: чи буде з нового диска завантажуватися операційна система Windows або Linux? Якщо ні, тоді зовнішній вінчестер є прекрасною альтернативою для збільшення місця зберігання файлів і папок з фотографіями. Зовнішній жорсткий диск набагато легше встановити, ніж внутрішній - сполучаєте за допомогою шнура, який йде в комплекті, з відповідним портом на корпусі ПК, і він готовий до роботи. Якщо доводиться постійно переносити великі обсяги інформації з комп'ютера на комп'ютер, тоді найкращим рішенням буде вибір саме зовнішнього диска. Щоб він відповідав потребам і був легкий в підключенні, потрібно вибрати зовнішній жорсткий диск правильно, тобто визначитися зі способом підключення - послідовним інтерфейсом (Serial ATA, або SATA) або ж паралельним (Parallel ATA, або PATA; він же EIDE). Диски з інтерфейсом SATA мають більш високими швидкостями передачі даних, а також прості в установці. Інтерфейс SATA підвищує максимальну швидкість обміну даних до 150 Мбіт/с (PATA - не більше 100 Мбіт/с). Але коштують вони набагато дорожче і, крім того, материнська плата комп'ютера повинна мати відповідний роз'єм. Є ще один нюанс - в порівнянні з вбудовуваним жорстким диском, зовнішній коштує дорожче, причому істотно. Крім того, обмін даними між зовнішнім диском і комп'ютером відбувається повільніше. Зате зовнішній диск чи не порушує температурний режим комп'ютера, оскільки працює за межами комп'ютера. Нагромадження ж всередині комп'ютера додаткових дисків призводить до порушення розрахункового потоку повітря і викликає перегрів системи. Крім того, температурний режим залежить і від наповнення внутрішнього простору сполучними проводами - диски SATA використовують 8-жильні кабелі, тоді як РАТА з'єднані сорока жильними сполучними кабелями. Крім того, кожен диск новий SATA під'єднується до свого гнізда, тому користувачеві немає необхідності встановлювати комутаційні перемички для визначення ведучого (master) і веденого (slave) диска. Якщо ж вибір припав на зовнішній жорсткий диск, то варто звернути увагу на такий параметр, як швидкість обертання. Існують три основні швидкості обертання - 5400, 7200 або 10 000 об/хв. Найбільш поширені вінчестери зі швидкістю обертання 7200 об/хв. Якщо є бажання заощадити - то можна сміливо купувати диск з 5400 об/хв. Також слід врахувати і такий параметр, як кеш-пам'ять. Більшість дисків випускаються виробниками з кеш-пам'яттю від 2-х до 8-ми Мбайт. Більший обсяг підвищує продуктивність при обробці відеофайлів і зображень.

Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=tqk-uhWYzLg