Як створити електромагнітне поле.

Електромагнітне поле не виникає саме по собі, воно випромінюється яким-небудь приладом або предметом. Перш, ніж зібрати такий прилад, необхідно зрозуміти сам принцип появи поля. З назви нескладно зрозуміти, що це сукупність магнітного та електронного поле й, які здатні породжувати один одного за певних умов. Поняття ЕМП асоціюється з ім'ям ученого Максвелла.
Вам знадобиться
  • Скляний стакан, мідний дріт, провід, ізолента, скріпки, дві квадратні батарейки.
Інструкція
1
електромагніти є метали, здатні до намагнічування, такі як нікель, залізо і так далі, при русі струму навколо них. Для початку створіть джерело живлення.
2
Візьміть дві батарейки і з'єднайте їх ізоляційною стрічкою. З'єднайте батарейки так, щоб полюси на їх кінцях були різні, тобто плюс навпроти мінуса і навпаки. За допомогою скріпок до кінця кожної батарейки прикріпіть провід. Далі розмістіть одну з скріпок на вершині батарейок. Якщо скріпка не доходить до центру кожної батареї, можливо, доведеться розігнути до потрібної довжини. Закріпіть конструкцію стрічкою. Переконайтеся, що кінці проводів вільні і краю скріпки доходять до центру кожної батарейки. Підключіть батареї зверху, те ж саме виконайте з іншого боку.
3
Візьміть мідний дріт. Близько 15 сантиметрів дроту залиште прямими, а потім почніть обертати її навколо скляного стакана. Зробіть приблизно 10 обертів. Залиште прямими ще 15 сантиметрів. Підключіть один з проводів від джерела живлення до одного з вільних кінців вийшла мідної котушки. Переконайтеся, що дроти добре з'єднані один з одним. При підключенні ланцюг дає магнітне поле . З'єднайте інший дріт джерела живлення з мідним дротом.
4
У той час, коли через котушку йде електричний струм, поміщений всередину метал буде намагнічуватися. Скріпки будуть триматися разом, так само металеві частини ложки або виделки, викрутки будуть намагнічуватися і притягувати інші металеві предмети, в той час поки на котушку впливає струм.
Зверніть увагу
Котушка може бути гарячою. Переконайтеся, що поруч немає горючих речовин і будьте обережні, щоб не обпекти шкіру.
Корисна порада
Найбільш легко намагнічується метал - це залізо. При перевірці поля, не вибирайте алюміній або мідь.