Як отримати чеську візу. зароби на mail.ru.

Якщо ви плануєте відвідати Чехію, вам знадобиться діюча шенгенська віза. Громадяни Російської Федерації можуть оформити її самостійно, підготувавши необхідні документи. Звертатися за візою можна не раніше, ніж за 3 місяці до дати передбачуваної поїздки.
Вам знадобиться
  • - анкета;
  • - кольорова фотографія 3,5 Х 4,5 см;
  • - закордонний паспорт, який має не менше двох вільних сторінок, і термін дії якого перевищує термін дії візи, як мінімум, на 90 днів;
  • - ксерокопії розвороту внутрішнього паспорта та сторінки з пропискою;
  • - медичний страховий поліс на суму не менше 30000 євро, що діє на території шенгенського простору;
  • - фінансові документи. Це можуть бути довідка з місця роботи, довідка про банківські рахунки, форма 2 ПДФО, форма 3 ПДФО або дорожні чеки;
  • - документи про фінансове забезпечення, з розрахунку 50 євро на добу на людину (дітям до 18 років потрібно мати половину вказаної суми);
  • - підтвердження проживання;
  • - проїзні квитки в обидва кінці;
  • - сплатити візовий збір
Інструкція
1
Зібравши необхідний пакет документів, вам потрібно буде віднести його до Консульського відділу Посольства Чехії в Москві або в один з Чеських Сервісних візовий центр. Візові центри знаходяться в Москві, Санкт-Петербурзі, Нижньому Новгороді, Ростові-на-Дону, Самарі, Казані, Єкатеринбурзі і Новосибірську. Якщо ви подаєте документи в Консульському відділі Посольства Чехії, вам необхідна попередній запис за телефоном: (495) 504 36 54 (з понеділка по п'ятницю з 9:00 до 12:00). У Чеському Сервісному Візовому Центрі документи приймаються в порядку черги (з понеділка по п'ятницю з 9:00 до 16:00).
2
Спочатку необхідно правильно заповнити візову анкету. Вона може бути заповнена на комп'ютері, шрифтом «arial». Розмір шрифту повинен бути 10, колір - синій. Також, приймаються анкети, заповнені від руки латинськими прописними буквами і ручкою синього кольору. На анкету потрібно наклеїти фотографію.
3
Студентам потрібно додати копію студентського квитка або оригінал довідки з місця навчання. Школярам довідка зі школи не потрібна.
4
Пенсіонерам необхідно надати копію пенсійного посвідчення. Непрацюючим громадянам потрібно докласти спонсорський лист та довідку з місця роботи спонсора.
5
На дітей заповнюється окрема анкета і на неї наклеюється фотографія. Необхідно додати оригінал і ксерокопію свідоцтва про народження. Якщо дитина їде з одним з батьків, потрібно надати оригінал та ксерокопію нотаріально завіреної згоди від другого батька. Якщо дитина їде з супроводжуючим, потрібна згода (оригінал, копія) на виїзд дитини від обох батьків, із зазначенням даних супроводжуючого.
6
Якщо ви їдете на запрошення, до основного пакету документів необхідно додати оригінал запрошення. Запрошення повинно бути завірене поліцією у справах іноземців Чеської Республіки, не раніше ніж за 6 місяців до подачі документів на отримання візи. Якщо вашу поїздку оплачує третя особа, необхідно пред'явити спонсорський лист від людини, що фінансує вашу поїздку і копії розворотів його внутрішнього і закордонного паспортів.
Зверніть увагу
Розрізняють декілька типів віз: - короткострокова віза діє до 3 місяців. Вона підійде тим, хто їде в туристичну поїздку або відвідати родичів; - якщо ви збираєтеся в'їжджати в країну кілька разів, вам буде потрібно короткострокова дворазова або багаторазова віза (на 6 місяців або на рік); - довгострокова віза необхідна студентам, які навчаються в навчальних закладах або тим, хто виїжджає на роботу до Чехії.
Корисна порада
Термін оформлення візи - 5 робочих днів. Можливо термінове оформлення візи протягом 3 робочих днів (за наявності квитків) .Візовий збір складає 1435 рублів. При терміновому оформленні візи сума удваівается.Деті до 6 років звільнені від оплати збору.