Як захистити себе від небезпечних речовин.

Присутні в продуктах харчування, різних товарах побутової хімії небезпечні речовини навіть в малих дозах здатні приводити до розвитку хвороб репродуктивної та імунної систем, ракових захворювань, вроджених вад розвитку і так далі. Особливо вразливими в даному випадку є, безперечно, маленькі діти.
Інструкція
1
Захистити себе і своїх дітей від небезпечних хімічних речовин можна шляхом зміни поведінки та споживання. Ви можете виконувати кілька досить простих кроків. Наприклад, скоротіть використання хімічних препаратів у побуті (чистячих засобів, інсектицидних препаратів, садових пестицидів). Якщо ви використовуєте які-небудь засоби, стежте за тим, щоб вони правильно зберігалися, були недоступними для дітей. Перед застосуванням завжди читайте інструкцію, намагайтеся також дотримуватися всіх запобіжних заходів. При роботі з побутовою хімією надягайте гумові рукавички. Зверніть увагу на те, що всі подібні засоби ви повинні зберігати окремо від ліків, харчових продуктів. Крім того, намагайтеся забезпечити обмеження використання небезпечних хімічних засобів в дитячому саду або в школі.
2
Шкідливі і небезпечні для здоров'я речовини можуть утворюватися і в лікарських засобах, тому необхідно строго дотримуватися термінів їх зберігання. Викидайте ті ліки, у яких немає інструкції по застосуванню, ті, які взагалі лежать без упаковки. Якщо у вас є антибіотики або інші сильнодіючі препарати, застосовуйте їх тільки за призначенням лікаря, оскільки в іншому випадку вони можуть викликати ускладнення. Уважно читайте додаються інструкції та дотримуйтеся їх. Домашню аптечку зберігайте в недоступних для дітей місцях.
3
В тому випадку, якщо ви користуєтеся ртутним термометром, а не електронним, робіть це акуратно, дотримуйтесь заходів безпеки. Якщо розіб'єте його, зберіть всі крапельки ртуті в банку за допомогою мідної фольги або зачищеною мідного дроту. Потім ви повинні закрити банку щільною кришкою і здати в МНС. Після видалення ртуті проведіть ретельне прибирання приміщення, провітріть його.
4
Обачно підходите до придбання нових товарів побутової хімії, дитячого одягу, іграшок і багато чого іншого. Не забувайте і про продукти: перегляньте свій раціон, включіть в нього побільше натуральних продуктів харчування, уникайте надмірного вживання тваринних жирів, а також збільште кількість продуктів органічного та домашнього землеробства.
Мій дім - моя фортеця, - часто повторюємо ми, і не підозрюючи про те, що всередині цієї цитаделі нас підстерігає чимало небезпек. До них відносяться багато речовини , використовувані для підтримки чистоти. Захистити себе і своїх близьких нескладно, якщо дотримуватися певних запобіжних заходів при поводженні з миючими засобами та побутовими хімікатами.
Вам знадобиться
  • Рукавички, респіратор, велика кількість води
Інструкція
1
Підтримка чистоти в будинку - завдання непросте. Сучасні господині не готові витрачати надто багато часу на прибирання. І тут їм на допомогу приходять різні засоби, що обіцяють моментальне позбавлення від плям, бруду і паразитів. Але чи так безпечні самі ці чарівні палички? При контакті з миючими засобами (порошками, кремами, рідинами) завжди надягайте гумові рукавички. Вони захистять шкіру від можливого хімічного опіку, не допустять її пересушування, розтріскування. Прибираючи будинок з використанням порошків, надягайте респіратор для захисту дихальних шляхів.
2
Щоб знизити вплив шкідливих речовин побутового призначення, краще використовувати меншу кількість засобу або меншу концентрацію. Після використання агресивних миючих речовин приміщення необхідно добре провітрити.
3
Білизна після прання рекомендується ретельно полоскати (вручну або шляхом встановлення відповідної опції пральної машини). Те ж стосується плямовивідників, засобів для миття посуду та інших застосовуваних речовин - найменша частинка реагенту може викликати алергію.
4
Не варто нехтувати перевіреними засобами проти плям (мильний, содовий або соляний розчин, оцтова есенція, спирт). Найчастіше вони справляються із забрудненнями не гірше розрекламованих диво-речовин, при цьому не підірвуть бюджет і не спричинять непередбачених наслідків.
Зверніть увагу
Дуже небезпечно проживати в приміщенні, здійснюючи в цей же час в ньому ремонт з використанням нитролаков і фарб, свинцевих білил, токсичних клеїв. Після завершення обробки краще в'їхати в оновлений будинок не раніше ніж через пару тижнів інтенсивного провітрювання. Тоді ваше житло буде не тільки красивим і затишним, але і безпечним.
Корисна порада
Варто відмовитися від аерозольних дезодорантів і освіжувачів, шкідливо впливають на органи дихання. Віддавайте перевагу відбілювачів без хлору і засобам для миття скла без изопропанола. Обмежте вживання в домі клеїв на основі формальдегіду, фенолу, етилацетату, толуолу.