Як відучити щеняти гризти меблі.

У щенят, також як і у дітей, ростуть молочні зуби, сверблять ясна, з'являється бажання все пробувати на смак. Цуценята дійсно будуть гризти все, що попадеться їм на очі, в тому числі і меблі . Молочні зуби у собак міняються в 7-8 місяців. Що можна зробити, щоб за цей час ваш маленький вихованець не погриз всю меблі ?
Інструкція
1
Надайте цуценяті об'єкт для жування. Уникайте гумові або м'які іграшки. У цуценят дуже гострі зуби, якими вони з легкістю можуть відкусити дрібні шматочки такої іграшки і проковтнути їх. Придбайте спеціальні просочені кісточки для цуценят або пластмасові іграшки.
2
Видаліть небажані предмети для жування з поля видимості цуценя. Тримайте взуття в шафі, дитячі іграшки в ящику для зберігання, дверцята шафи тримайте закритими, а кути дивана обмотайте целофаном. Це не доведеться робити вічно, а тільки до того моменту, як щеня втратить інтерес до жування. Можна обмежити доступ собаки до деяких кімнатах в будинку. Багато собаківники пропонують на час і зовсім поміщати цуценят в якийсь просторий домашній манеж-ящик, наприклад, у періоди, коли ви йдете їх будинку, щоб без вашого нагляду тварина не зіпсувало меблі .
3
Покажіть цуценяті ті предмети, які йому дозволено гризти. Приміром, ви помітили, що ваш непосида точить зуби об поручень крісла, клацніть його по вухах і твердо скажіть «не можна». Потім відразу ж дайте йому іграшку або кісточку і похваліть за слухняність. Вказуючи на потрібний предмет, ви поступово переведіть увагу цуценя з забороненого об'єкта. Говоріть з собакою у твердій, але спокійній манері. Намагайтеся не лякати вашого вихованця.
4
Будьте послідовні. Нехай всі в сім'ї звертають увагу на виховання собаки, беруть участь у дресируванні цуценя. Навчіть їх тримати свої речі в порядку, далеко від іграшок вихованця. Вирішіть, який метод покарання, які слова ви будете використовувати по відношенню до собаки, нехай все в будинку строго слідують інструкції. Якщо всі будуть застосовувати відгук «не можна» або «фу», собака буде понятлівєєостальних в командах. Якщо ж кожен почне використовувати індивідуальну техніку виховання і навчання, собака буде збита з пантелику. І проблема з обгризеної меблі ю довго залишиться невирішеною.
5
Ніколи не дозволяйте цуценяті кусати вас. Ви повинні навчити собаку серйозно ставиться до ваших командам. Кусатися і гризти - дві погані, але дуже схожі звички. Кожен раз, коли щеня починає прикушувати вашу руку, ногу або одяг, різко одерна його і голосно відзвітувати. Припиніть грати з ним і як-небудь реагувати. Поверніться до цуценяти спиною і не давайте налагодити з собою зоровий контакт. Коли вихованець заспокоїться, можна продовжити дресирування, біг, гру і т.д. Якщо ви навчитеся говорите з собакою на одній мові, незабаром вона почне розуміти, що укуси - це погано і що спілкування припиняється, як тільки починаються укуси. Якщо вам вдалося видресирувати собаку в такому юному віці, ви отримаєте розумного, вихованого одного. Зусилля і строгість виправдаються з лишком дуже скоро.
Деякі господарі собак скаржаться на те, що їх чотириногі вихованці періодично псують меблі в квартирі, а точніше - гризуть її. Одні обґрунтовують таку поведінку тварин поганим вихованням. Інші вважають, що їхні улюбленці гризуть меблі, грунтуючись на своїх природних інстинктах. Треті стверджують, що таким чином тварини просто намагаються звернути на себе увагу. Так чи інакше, відучити собаку гризти меблі в квартирі просто необхідно.
Інструкція
1
Найчастіше собаки гризуть відкриті тверді деталі меблів: ніжки, підлокітники, кути. Спробуйте заховати ці вразливі місця від собаки під пледами та покривалами. Якщо ця дія не принесе очікуваного ефекту, переходите до більш серйозних заходів щодо виправлення поведінки вихованця.
2
Перш ніж вирушити в гості, на роботу, у справах, загалом, куди-небудь, обов'язково вигуляйте свою собаку на вулиці. Дозвольте їй вдосталь набегаться і награтися. У вихованця просто не повинно залишитися сил на домашні капості. Прогулянка повинна бути досить тривалою. Не забудьте погодувати собаку перед своїм відходом.
3
Як тільки ви бачите, що ваша собака збирається погризти, наприклад, ніжку стільця або підлокітник дивана, забороните їй це. Припиняйте погану поведінку тварини відразу, а не тоді, коли меблі вже зіпсована.
4
Чи не забирайте у собаки її іграшки, особливо ті, з якими вона любить і звикла грати. Нехай вони завжди знаходяться в полі її зору. Якщо ваш вихованець зовсім не цікавиться гумовими м'ячиками і пластмасовими кісточками, привчите його грати з ними самі, використовуючи команду «принеси» або гру «боротьба за предмети».
5
Приділяйте вашому вихованцеві максимум уваги, грайте з собакою, пестіть її, навчайте новим командам і прийомам. Робіть все для того, щоб у тварини просто не залишалося часу на всякого роду капості, в тому числі і порчу меблів.
6
Щоб собака не гризла меблі у вашу відсутність, йдучи, залишайте включеними радіо чи телевізор, створюючи цим «ефект присутності». Переконайтеся в тому, що всі дроти знаходяться поза зоною доступу тварини.
7
Не забувайте про щоденні прогулянки зі своїм вихованцем. Дорослу собаку вигулюйте не рідше двох разів на день, цуценя - не рідше шести разів. Кожна прогулянка повинна тривати не менше години. Виконання цих умов допоможе убезпечити вашу меблі від гострих зубів чотириногого члена сім'ї.