Як навчити дитину стрибати.

Деякі батьки починають сильно переживати, коли помічають, що їх малюки зовсім не вміють стрибати не тільки на місці, але і зістрибувати з якою-небудь невеликий височини, наприклад, з придорожнього бордюру. Взагалі, невміння стрибати до трьох років вважається нормальним явищем. Навчити дитини робити це не так вже й складно. Найголовніше тут - наявність хорошої фізичної підготовки у карапуза.
Інструкція
1
Для того щоб навчити дитини стрибати, слід підготувати його до цього нового навику фізично. Для стрибків дуже важливі: сформованість опорно-рухового апарату, сильні м'язи ніг малюка, міцність кісток і зв'язок, вміння утримувати рівновагу.
2
Поліпшити фізичну підготовку дитини перед навчанням стрибків можна за допомогою комплексу гімнастичних вправ, до яких відносяться присідання, згинання ніг в положенні лежачи на спині, ходіння на носочках, вправа «велосипед». Щоб навчити дитини стрибати, необхідно регулярно займатися з ним плаванням, танцями, виконувати вправи на рівновагу, наприклад, ходити по колоді, а також робити малюкові масаж.
3
Намагаючись здійснювати свої перші стрибки, діти, як правило, важко опускаються на всю поверхню стопи, вони майже не згинають коліна, а рухи їх рук і ніг погано узгоджені між собою. Тому вчити дитини стрибати рекомендується на м'якій поверхні, наприклад, на дивані, на матраці, на батуті, пояснюючи при цьому, що приземлятися необхідно тільки на носочки.
4
Всі заняття, спрямовані на навчання дитини стрибків, повинні проводитися в ігровій формі. Приміром, з малюком можна пограти в маленьких жабенят, що полюють за мухами і комарами. Спонукаючи дитини до нових дій, батьки можу запропонувати йому дострибнути до купини, зловити комара, літаючого над головою, перестрибнути через колоду.
5
В процесі навчання стрибків відмінним помічником є батут. Спершу малюк може стрибати на ньому, тримаючись за мамині руки, а потім за стінку, підвіконня або спинку стільця.
6
Дитину можна вчити зістрибувати з дивана на м'які подушки, перестрибувати через невеликі предмети, наприклад, іграшки. При цьому малюка слід міцно тримати за ручки.
7
Мама і тато, взявши малюка за руки, можуть пострибати разом з ним.
8
Показуючи дитині приклад того, як правильно слід стрибати, батьки повинні засуджувати при цьому: «стрибай як мама (як кенгуру, як зайчик, як жаба)».
9
Спершу у малюків виходить підскакувати на двох ногах. Потім вони оволодівають умінням підскакувати з просуванням вперед, перестрибувати через різні лінії на підлозі або тріщини на асфальті. Після цього діти, як правило, навчаються стрибати в довжину з місця, потім зістрибувати з невисоких предметів і, нарешті, підстрибувати вгору.