Як розрахувати банківський відсоток. порахувати в excel банківський відсоток.

Кредитна система сьогодні настільки розвинена, що практично неможливо уявити собі життя без єдиного кредитного позики. В кредит можна купити практично все, що завгодно, і користуються цим багато. Але мало хто замислюється, який же відсоток йому доведеться виплачувати за взяту в борг у банку суму грошей.
Інструкція
1
Розрахунок відсоток ов по кредиту заснований безпосередньо на головних трьох цифрах, формують систему кредиту: сума, дана вам банком в борг, термін, на який ви оформили кредит і відсоток ная ставка. Для того, щоб порахувати відсоток и, з'ясуйте величину цих трьох складових: визначтеся з сумою і терміном позики, уточніть у банку відсоток ную ставку з вашого вигляду кредиту.
2
Розрахуйте власне відсоток . Для цього скористайтеся наступною формулою: помножте залишок на величину ставки по кредиту і на число календарних днів у місяці, отриману цифру розділіть на 365 днів. Переведіть число в відсоток и, помноживши його на 100. Це і буде величина переплати банківської організації за місяць. Не забувайте, що крім відсоток ов ви щомісяця повертаєте банку ще й основний борг. Для розрахунків можна застосувати й іншу формулу: помножте суму позики на відсоток ную ставку і на кількість місяців, на яке ви брали кредит. Додайте одиницю. Отримане число розділіть на 24 і помножте на 100, щоб отримати відсоток .
3
Відсоток по кредиту можна обчислити швидше, якщо трохи автоматизувати процес. Скористайтеся таблицею Excel, в стовпці якої внесіть наступні цифри: місяці, залишок боргу і відсоток и. Формула для підрахунку відсоток а за кожен місяць буде виглядати наступним чином: (залишок боргу * відсоток ная ставка * кількість днів у місяці)/(365 * 100%).
4
Простіше ж всього дізнатися банківський відсоток , скориставшись калькулятором на сайті банку. Зараз такі калькулятори є практично у кожного банку і найчастіше використовуються, коли потрібно розрахувати іпотечний відсоток . В поля он-лайн калькулятора вводяться певні цифри, які визначають термін кредиту, його величину, ваші можливості і умови повернення боргу банку. Також визначається система повернення: аннуїтетниє будуть платежі або диференційовані. Якщо ви збираєтеся виплачувати кредит диференційованими платежами, іпотечний калькулятор також складе вам графік платежів. Врахуйте, що калькулятори на банківських сайтах вважають відсоток приблизно, точну ж суму вам скаже фахівець банку після розгляду вашої заяви на кредит.
На сьогоднішній день банківські вклади є одним з найбільш поширених способів заощадження коштів. Така ситуація пояснюється тим, що вклади до 700 000 рублей застраховані державою, тому можна не боятися втрати своїх грошей. Але зате і прибутковість банківського вкладу не надто висока.
Інструкція
1
Багато хто думає, що прибутковість вкладу залежить тільки від відсоткової ставки по ньому. Насправді, на неї виляють ще й властивості вкладу, в тому числі капіталізація відсотків, під якою розуміється прирахування відсотків до первісної суми вкладу за певний період. Дана операція може здійснюватися щомісячно, щоквартально або в день закінчення дії договору за вкладом.
2
При розрахунку відсотків з капіталізацією вкладу протягом терміну дії використовується складна формула розрахунку відсотків: S = P * i * t/T/100, гдеР - початкова сума вкладу, а також подальша з урахуванням капіталізації, i - процентна ставка по вкладу, t - кількість календарних днів, після закінчення яких здійснюється капіталізація, Т - кількість днів у році (365 або 366).
3
Наприклад, при сумі вкладу 200 000 руб., Відсотковою ставкою 14% і щомісячною капіталізацією відсотків за перший місяць отримаємо S = 200 000х14х31/365/100 = 2378,08 руб. Отриману суму відсотків ми додаємо до початкового розміру вкладу 202 378,08 руб. На неї в наступному місяці будуть аналогічним чином нараховуватися відсотки: S = 202 378,08х14х31/365/100 = 2 406, 36 руб.
4
При розрахунку відсотків з квартальною капіталізацією застосовується такий же розрахунок, тільки значення t буде дорівнювати не кількості днів у місяці, а кількості днів у кварталі: S = 200 000х14х90/365/100 = 6904,10 руб.
5
При нарахуванні відсотків по вкладу в кінці терміну застосовується формула простих відсотків: S = P * i * Tо/T/100, гдеР - початкова сума вкладу, i - процентна ставка по вкладу, То - термін дії вкладу, Т - кількість днів у році (365 або 366).
6
В даному випадку сума належних відсотків за зберігання грошових коштів в банку буде складати: S = 200 000х14х365/365/100 = 28 000 руб., За умови, що вклад відкритий на рік.
7
Однак слід пам'ятати, що відсотки по вкладу м - це дохід, який обкладається податком. Але при цьому не всі доходи підлягають оподаткуванню. Якщо ви поклали гроші у внесок, процентна ставка по якому не перевищує діючу ставку рефінансування, встановлену Центральним банком, на 5 процентних пунктів, то податок платити не доведеться. В іншому випадку прибутковість по вкладу буде менше, адже вам необхідно буде заплатити податок з різниці між ставкою по вкладу і ставкою рефінансування, збільшеною на 5 процентних пунктів.
8
Наприклад, сума вкладу складає 100 000 руб. Діюча ставка рефінансування 10%. Відсоткова ставка за вкладом 16%. Тоді максимальна ставка, що не підлягає оподаткуванню, 15%. Отже, оподатковуваний база становитиме 100 000х (16% -15%) = 1000 руб. Саме з цієї суми з вас утримають податок, розмір якого становить 35%. У нашому прикладі 350 руб. Цей факт слід обов'язково враховувати, коли ви обираєте вклади з високими процентними ставками.