Як утеплити стіну в кутовій квартирі. Як утеплити стіни в квартирі.

Багатьом власникам кутових квартир добре знайома проблема холодних стін. Не рідкісні випадки появи на зовнішніх стінах вогкості і цвілі, несприятливо впливають на здоров'я мешканців. Утепливши стіни, можна назавжди позбутися від проблеми.
Інструкція
1
Існує два найбільш оптимальних способу утеплення стін: з використанням мінеральних утеплювачів (Rockwool, Isover, URSA і т.п.) і гіпоскартона, і з застосуванням пенополистерола (твердий пінопласт). Якщо в першому випадку вам буде потрібно тільки отшпаклевать готові стіни з гіпсокартону, то в другому стіни доведеться штукатурити, приділяючи особливу увагу вирівнюванню. Утеплення стін пінополістиролом вважається більш ефективним.
2
Спосіб первийНачніте з обклеювання стіни якісним теплоізоляційним матеріалом на основі спіненого поліпропілену. Потім перейдіть до установки горизонтальних напрямних металевого каркаса для гіпсокартонної стіни. Їх слід закріпити на підлозі та стелі на відстані 40-60 мм від стіни. В напрямні встановіть профіль, з кроком в 600 мм.
3
Простір між стіною і профілем заповніть мінеральним утеплювачем. Робити це слід якомога ретельніше, уникаючи утворення пустот. Після цього можна встановити горизонтальні планки профілю з кроком в 600 мм. В результаті має вийти металевий жорсткий каркас, який служитиме підставою для гіпсокартонних листів.
4
Закріпіть листи гіпсокартону на металевому каркасі. Встановіть спочатку цілі листи. Їх типовий розмір дозволить уникнути нестиковок, якщо ви встановили профіль з кроком в 600 мм, дотримуючись рівня. На завершення, виконайте підрізування листів, і прикріпіть їх до профілю в тих місцях, де неможливо встановити цілі листи.
5
Прогрунтуйте зведену стіну , а після висихання проклейте всі стики серпянкой або паперовою стрічкою. Після цього необхідно зашпаклювати всі стики еластичною гіпсовою шпаклівкою типу Pufas або Uniflot. Це виключить утворення тріщин на стіні в місцях стиків.
6
На завершальному етапі слід виконати шпаклівку базової, а потім фінішної шпаклівкою. Після цього стіни треба ретельно відшліфувати, прогрунтувати і пофарбувати або обклеїти шпалерами.
7
Спосіб второйНачніте з підготовки стін до роботи. Очистіть їх від шпалер, відстаючої шпаклівки і фарби. Прогрунтуйте стіни і дочекайтеся висихання поверхні. Використовуючи плитковий клей, приклейте до стіни плити пенополистерола. Заздалегідь підберіть такі плити, які по краях мають стикувальні пази - це дозволить уникнути утворення щілин між плитами.
8
Завершивши обклеювання стін пінополістиролом, отштукатурьте стіни, використовуючи інструменти для вирівнювання великих поверхонь. Завершивши штукатурку, виконайте шпаклівку, шліфування, ґрунтовку і переходите до обклеювання шпалер або фарбування стін.
Корисна порада
Якщо на стінах є цвіль, перед проведенням робіт слід спочатку очистити стіни, а потім обробити їх спеціальним розчином, що запобігає появі цвілі.
Коли виникає необхідність утеплити стіну в кутовій кімнаті, перш за все необхідно вирішити, яку суму ви готові вкласти в даний захід. Виходячи з цього, вибрати утеплювач та інші матеріали, які підходять для самостійного монтажу.
Вам знадобиться
  • - утеплювач;
  • - профіль/брус;
  • - гіпсокартон;
  • - інструменти.
Інструкція
1
Визначтеся з бюджетом проекту і матеріалами, якими хочете утеплити стіну в кутовій кімнаті. Усі наступні кроки будуть повністю залежати від вашого вибору. Розрахуйте потрібну кількість матеріалів, виробивши заміри в утеплюваної кімнаті. Закупити все необхідне з невеликим запасом. Приготуйте інструмент.
2
Підготуйте стіну до утеплення. Обробіть її спеціальним складом, що знищує грибок і пліснява. Подібні засоби широко представлені в будівельних магазинах. Вони здатні не тільки знищити вже наявні цвіль і грибок, а й надійно захистити ваші стіни від їх появи. Дайте стіні просохнути, орієнтуючись на інструкцію по застосуванню того засобу, яким користувалися для її обробки.
3
Розпочніть зведенню каркаса, який надалі обшиє гіпсокартоном. Використовуйте для цього оцинкований профіль або сухий брус, оброблений захисним складом. Наріжте профіль/брус за розміром (в даному випадку це висота утеплюваної стіни). За допомогою будівельного рівня, виставте перший відрізок профілю/бруса строго по вертикалі. Крізь наявні в профілі отвори, намітьте на стіні точки для свердління (в брусі потрібно попередньо висвердлити отвори). Просвердлите в стіні всі намічені отвори і закріпіть на ній профіль/брус, використовуючи дюбель-цвяхи або інший відповідний кріплення. Повторіть цю процедуру з іншими шматками профілю/бруса, залишаючи між ними відстань 60 см (стандартна ширина плит утеплювача).
4
Коли каркас готовий, почніть кріпити обраний вами утеплювач. Подгоните його за розміром. Якщо це плити - підрахуйте кількість цілих плит. Також обчисліть, скільки плит потрібно буде обрізати. У разі коли утеплювач в рулоні, наріжте його на шматки потрібного розміру. Застосовуючи для утеплення стіни пінопласт, розкроїте його схожим чином. Закріпіть утеплювач на стіни за допомогою спеціальних тарілкових дюбелів (в народі «гриби» або «парасолі»). Зашийте вийшла конструкцію листами гіпсокартону.