Як перевести кішку на сухий корм.

Немає єдиної думки з приводу користі чи шкоди сухого корму для тварин. Але заводчики найчастіше віддають перевагу саме сухим корму м, оскільки вони зручні, недорогі, збагачені вітамінами і збалансовані за складом. При цьому, якщо кішка харчується натуральними продуктами «зі столу», щоб не нашкодити її здоров'ю, переводити на сухої корм слід поступово і правильно.
Інструкція
1
Вивчіть асортимент сухих кормів для кішок в різних цінових сегментах. Особливу увагу приділіть складу, якості, термінів зберігання і рекомендаціям виробників, прописаним на упаковці. Справа в тому, що після переходу на сухої корм тварина вже не можна буде підгодовувати натуральною їжею, давати додаткові вітаміни. Всі поживні речовини, вітаміни і найнеобхідніше для здоров'я повинно входити до складу сухого корму . Звичайно, перевагу слід віддати корму м преміум і суперпреміум класу (Hills, Royal canin, Iams). При цьому поєднувати такі корму з вологою їжею тієї ж марки не рекомендується.
2
Переклад тварини на сухої корм слід проводити протягом 7-10 днів. І лише за умови, що ваша кішка абсолютно здорова, регулярно ходить в лоток, грайлива і не вагітна. Перед зміною раціону ветеринари рекомендують звернути увагу на звички кішки. Якщо кішка в принципі мало п'є води, то переклад на сухої корм такої тварини небажаний, інакше можуть постраждати нирки і сечовий міхур. Такі тварини достатню кількість рідини зазвичай отримують з вологою їжі. Але є простий спосіб: перший час сухої корм для вашого вихованця слід злегка розмочувати.
3
У перші дні на дозування, зазначену на упаковці сухого корму , звертати увагу не слід. У перший і другий день до традиційного раціону кішки підсипте новий корм. Досить буде 10-15 «сухариків». Сухий корм необхідно розмочувати в їжі, кидаючи безпосередньо в миску для годування. Незважаючи на те, що корм буде зволожений, ретельно стежите за тим, щоб у тварини завжди була свіжа вода в достатній кількості. Надалі кішка, яка харчується тільки сухим кормом, повинна випивати в 4 рази більше води, ніж обсяг з'їденого корму . Інакше для тварини зростає ризик розвитку сечокам'яної хвороби (особливо у котів).
4
З кожним днем кількість доданого розмоченого корму необхідно збільшувати в два рази. При цьому обсяги натуральної їжі пропорційно скорочуйте. Якщо кішка відмовляється їсти розмочений сухої корм, залишає його в мисці не зворушеним, спробуйте змінити виробника і насипати «сухарики» окремо без розмочування.
5
До 10-го дня з раціону кішки повністю виключіть всі продукти, крім сухого корму . Чи не підгодовуйте тварина «зі столу», не давайте їй залишки своєї їжі. Тепер ваша кішка повинна повністю переведена на сухе харчування.
6
Котов і кішок бажано годувати тільки одним видом корму , призначеним для дорослих тварин. Його дозування розраховується за інструкцією, вказаною на упаковці, і залежить від ваги і віку тварини. Кошенятам можна урізноманітнити раціон сухого корму різними його видами і смаками, пропонованими виробниками.
Зверніть увагу
Тварина, вже перекладене на сухий корм, з великими труднощами повертається до годівлі «вологої» їжею. Справа в тому, що жувальний апарат і травна система тварини пристосовуються до употребляемому виду їжі - сухому або натуральному - і змішувати їх не можна.