Як вилікувати мокрий кашель у дитини.

Вилікувати мокрий кашель у дитини - не самоціль. Важливіше спрямувати зусилля на те, щоб розрідити слиз і полегшити її відходження. Не займайтеся самолікуванням, експериментувати на дітях не варто, дотримуйтесь порад досвідчених фахівців - педіатрів.
Інструкція
1
Мокрий кашель є симптомом таких захворювань, як ГРЗ, ГРВІ, бронхіти, пневмонія. Може він виникати і при алергічній нежиті, коли слиз потрапляє з носа в гортань. Тільки лікар повинен поставити правильний діагноз, ваше завдання - виконувати його вказівки. Лікувати треба основне захворювання. Мокрота у дітей має в'язку структуру, тому лікування мокрого кашлю полягає в тому, щоб полегшити її відходження. За допомогою відхаркувальних препаратів розріджується сформувалася мокрота, а муколитики допомагають в освіті слизу в разі, якщо її недостатньо для відходження.
2
Відхаркувальні засоби можуть бути, як рослинними, так і синтетичними. До складу рослинних препаратів входять такі трави, як лакрица, мати-й-мачуха, оман, шавлія і багато інших. Засобів синтетичного походження також багато: це - «Бомгексін», «Мукобене», «Фервекс від кашлю», «АЦЦ», «Лазолван» і пр. Краще порадитися з лікарем, перш ніж давати дитині той чи інший засіб.
3
Не завжди треба віддавати перевагу рослинним препаратам, так як трави можуть викликати алергію. Якщо мокрота відділяється насилу, вилікувати мокрий кашель у дитини буде простіше за допомогою синтетичних відхаркувальних засобів. Особливо це стосується таких захворювань, як пневмонія або бронхіт. У кожному разі проводите лікування під наглядом лікаря.
4
Паралельно з основним лікуванням бажано робити розтирання грудної клітки і спинки малюка, а також легкий масаж. Це сприяє кращому відходженню мокротиння. Робити масаж треба обережно, контролюючи стан дитини.
5
Ліки скасовують, коли слиз починає активно відділятися. З цього часу допомога дитині полягає в тому, щоб малюк зміг швидше викашляв. Не забороняйте йому займатися легкою фізкультурою, сміятися і грати. Найголовніше - у всьому знати міру.
Зверніть увагу
Як вилікувати кашель немовляті? По - перше, виміряйте малюкові температуру, якщо вона виявиться більше 38 С, то бажано зробити компреси на головку з прохолодною водичкою або розчином оцту розтерти малюка. По - друге, слід негайно звернутися до дитячого лікаря, а при різкому нападі, який супроводжується дихальним розладом - терміново викликайте швидку допомогу.
Корисна порада
Кашель - одна з головних небезпек застуди, запустивши яку, ви ризикуєте отримати всілякі ускладнення. Тому починайте боротьбу якнайшвидше. В цьому вам допоможуть всілякі грудні збори (спосіб заварювання читайте на упаковках) або звичайна мати-й-мачуха, яку ви можете заготовити самостійно наприкінці весни.