Як знайти масштаб карти.

Зображення великих обьектов можна отримати на паперовому чи іншому носії тільки в зменшеному вигляді. Це, в першу чергу, стосується різних карт місцевості. Масштабом картки називається відношення довжини лінії, нанесеної між двома точками на плані або карті до того ж віддалі на місцевості. Знати масштаб необхідно для того, щоб вимірювати відстані по карті.
Інструкція
1
Зазвичай, масштаб будь картки або схеми вказано в її легенді - супроводжує пояснювальному тексті. Масштаб може бути зображений у вигляді шкали чи тексту, в якому вказується, скільки метрів або кілометрів на місцевості дорівнює 1 см відстані, відкладеного по даній карті. Масштаб 1: 50000 означає, що 1 см, відкладений на даній карті, дорівнює 500 метрам або 0,5 км в натурі. Чим крупніше масштаб, тим менше число вказується в його чисельнику. Топографічні картки масштабу 1: 10000 і більше відносяться до відомостей, які мають гриф «таємно».
2
Про фіксований масштабі можна говорити тільки в разі, коли є відбиток картки на паперовій основі. У тому випадку, якщо карта дана в електронному вигляді, її масштаб залежить від коефіцієнта збільшення зображення.
3
Якщо з якоїсь причини масштаб картки не зазначений, відсутній зарамкове оформлення або легенда, то визначити його можна за допомогою геоінформаційних картографічних серверів GoogleEarth або YandexMap, включивши їх в режимі «Гібрид», який дозволяє одночасно з супутниковою фотографічної основою бачити оцифроване зображення місцевості - дороги, межі міст, окремо розташовані будинки.
4
Визначте за картою географічне положення зображеної на ній місцевості. Виберіть на ній дві характерні точки, які можна буде легко ідентифікувати по супутниковому знімку даної місцевості. Зазвичай, зручно використовувати для цього перехрестя магістралей або вдосконалених шосе, автодоріг.
5
Знайдіть ці дві точки по супутниковому знімку місцевості. Інструментом «Лінійка» виміряйте відстань між ними. При активації інструменту з'являється табличка, де автоматично з'явиться також відстань між двома зазначеними вами точками на космічному супутниковому знімку. Задайте зручні для вас одиниці виміру - метри, кілометри.
6
Розділіть отримане по супутниковим знімкам відстань на кількість сантиметрів, виміряних по карті. Ви отримаєте значення масштабу даної картки.