Як налаштувати доступ до файлів.

Виникають ситуації, коли необхідно декільком користувачам надати доступ до деяких документів або файлам. Наприклад, якщо співробітники вашого офісу повинні працювати з однією і тією ж оновлюваною базою клієнтів. Або коли в загальну папку складаються накази і розпорядження для ознайомлення. Зробити загальний доступ до файлам і папок не так вже й складно.
Інструкція
1
В середовищі Windows створений спеціальний інтерфейс «Простий загальний доступ до файлам», що дозволяє надавати доступ до файлу (папці), що знаходиться на одному комп'ютері, одразу декільком користувачам. Виберіть папку, до якої потрібно налаштувати загальний доступ , клацніть по ній правою кнопки мишки, після чого відкриється спливаюче меню. Виберіть пункт «Загальний доступ і безпека». У діалоговому віконці поставте галочку поруч з параметром «Відкрити спільний доступ до цієї папки». В поле «Загальний ресурс» вкажіть ім'я папки, під яким користувачі будуть бачити її в мережі. Воно може й відрізнятися від локального імені папки. Далі задайте власні параметри доступ а, в тому числі можливість для користувачів вносити зміни в файли даної папки.
2
Налаштуйте рівні доступ а (типи дозволів): повний, коли користувачі можуть виробляти в загальній папці будь-які дії, рівень, при якому користувачі можуть міняти вміст файлів, і рівень, при якому користувачі можуть тільки переглядати загально доступ ниє файли. Врахуйте, що саме останній рівень призначається системою за замовчуванням.
3
Для настройки доступ а до конкретного файлу виберіть у властивостях файлу вкладку «Безпека». Там ви побачите список користувачів, які вже мають доступ до цього файлу (якщо такі взагалі є). Ви можете модифікувати цей список, змінюючи доступ користувачів до файлу - додавати їх, видаляти, міняти права. На вкладці ви побачите два поля - «Групи» та «Користувачі», в яких власне і змінюється список користувачів, у яких є загальний доступ до файлу. В низу віконця ви можете міняти опцію - ставлячи і знімаючи галочку біля параметрів «Заборонити» або «Дозволити». Врахуйте, що навіть якщо дозвіл чітко не визначено, це не означає, що доступ до файлу заборонений - він може дозволятися настройками батьківського папки. Для того щоб заборонити доступ , поставте галочку поруч з потрібною опцією.