Як включити жорсткий диск в BIOS. Як підключити через биос другий гвинт.

При заміні жорсткого диска на новий трапляється, що система не може його виявити. Жорсткий диск підключений до комп'ютера, але в списку доступного устаткування його немає. Іноді для правильного відображення підключених пристроїв потрібно поміняти деякі настройки в БІОС. При правильній конфігурації БИОС всі жорсткі диски будуть відображатися автоматично.
Вам знадобиться
  • Комп'ютер під управлінням операційної системи
Інструкція
1
Увімкніть комп'ютер, і відразу ж після включення, не чекаючи поки почне завантажуватися операційна система, натисніть клавішу «DEL». Ви опинитеся в меню БІОС. Пройдіть на вкладку «MAIN» і натисніть «Enter». З'явиться меню, де будуть відображені оптичні приводи і жорсткі диски, підключені до комп'ютера. Знайдіть у списку обладнання потрібний жорсткий диск. Якщо його немає, виберіть номер роз'єму «SATA», до якого він був підключений і натисніть «AVTO». Тепер система виконає пошук підключеного до цього роз'єму обладнання. Якщо жорсткий диск був виявлений системою, натисніть по команді «save end exit». Комп'ютер перезавантажиться, і жорсткий диск буде доступний в «Мій комп'ютер».
2
Якщо системі не вдалося виявити жорсткий диск, найімовірніше вимкнений контролер інтерфейсу SATA. Знайдіть рядок «SATA configuration» і у вкладці «controller» виберіть «enable». Після чого виконайте операцію, описану пунктом вище.
3
Якщо ви просто випадково вимкнули жорсткий диск в БІОС, то включити його назад найпростіше скиданням налаштувань. Увійдіть в БІОС і виберіть рядок (Load Default). Комп'ютер перезавантажиться і жорсткий диск буде знову доступний.
4
Відобразивши в БІОС жорсткого диска буде потрібно оновити дані про підключені пристроях в операційній системі. Увімкніть комп'ютер і дочекайтеся завантаження Windows. Клацніть по «Мій комп'ютер правою кнопкою миші. Виберіть команду «Властивості». Потім зайдіть в «Диспетчер пристроїв». Клацніть по рядку, яка відображає назви вашої системи. Це ім'я комп'ютера, які було прописано при установці Windows. Простіше кажучи, це сама верхня рядок, клацніть по ній правою кнопкою миші і виберіть команду «Оновити конфігурацію устаткування». Система проведе сканування підключених пристроїв, і жорсткий диск буде доступний для користування.
Ситуація, коли комп'ютер не бачить диск , зустрічається досить рідко. В цьому випадку користувачеві може знадобитися відкрити BIOS і виставити правильні настройки. Знання того, як це зробити, дозволить повернути комп'ютер в робочий стан.
Інструкція
1
Спочатку оцініть ситуацію, внаслідок якої на комп'ютері виникли неполадки. Наприклад, він справно працював, потім при черговому включенні перестав завантажуватися, при цьому в BIOS диск непомітний. Така ситуація супроводжується текстом DISK BOOT FAILURE. INSERT SYSTEM DISK AND PRESS ENTER. Тобто система не бачить диск , а тому й не може з нього завантажитися.
2
Увійдіть в BIOS, для цього натисніть при старті системи Del або F2. Конкретна клавіша залежить від моделі комп'ютера (також можуть бути F1, Esc, F11, F12). Зайдіть в меню Standart CMOS Features і переконайтеся в тому, що диск дійсно не визначається - в цьому випадку скрізь буде запис None.
3
В даному випадку «включити» диск не вийде, так як він не визначається на рівні «заліза». Тобто присутня якась фізична несправність: несправний сам диск , шлейф харчування або даних, можлива несправність материнської плати. Перевірити справність диск а можна його підключенням до іншого комп'ютера. Пам'ятайте про те, що справний диск не потрібно включати, система знаходить і визначає його автоматично.
4
Ви можете зіткнутися з ситуацією, коли система не бачить диск , при установці ОС - при цьому з'являється повідомлення, що диск і не знайдені. Проблема характерна для ноутбуків і досить старих дистрибутивів Windows, в яких немає драйверів SATA. Кращий варіант в цьому випадку - знайти більш новий дистрибутив, в якому ці драйвери присутні.
5
Зміна налаштувань в BIOS може знадобитися при установці нової ОС в тому випадку, якщо немає завантажувального меню (зазвичай викликається натисканням клавіші F12). Вибирати диск , з якого проходитиме завантаження, в цьому випадку треба в BIOS. Знайдіть вкладку з рядками First boot, Second boot і т.п. У рядку First boot встановіть завантаження з CD і збережіть зміни - пункт меню SAVE AND EXIT SETUP. Тепер комп'ютер почне завантаження ОС з компакт- диск а. Пам'ятайте, що при установці відразу після першої автоматичної перезавантаження слід знову увійти в BIOS і повернути початкові налаштування. Без цього знову почнеться установка ОС з компакт- диск а.
6
Якщо диск видно в BIOS, але його не знаходить Windows, то проблема, швидше за все, в типі його файлової системи. Щоб диск стало видно, його треба відформатувати в тому типі файлової системи, яким ви користуєтеся. Для Windows XP і Windows 7 це NTFS. Для форматування використовуйте програму Acronis Disk Director. Краще користуватися версією, загружаемой з компакт- диск а. Після форматування і перезавантаження Windows почне бачити диск .