Як написати кошторис.

Кошторис - документ, в якому враховуються необхідні для виробництва робіт матеріали, їх кількість і вартість. В кошторисний розрахунок також може бути включена і вартість роботи з даними матеріалами, якщо ви замовляєте їх виконання сторонньої організації. Кошторис може бути складена як стандартний пакет документів на кожен вид матеріалу і робіт з ним, а може бути виконана у вигляді калькуляції витрат і ресурсів за одиницю матеріалу. Кошторис - підстава для визначення витрат і капітальних вкладень.
Інструкція
1
Складання кошторису на обьект почніть з складання локальних кошторисів на окремі види робіт. Локальні кошториси ґрунтуються на затверджених розцінках або договірних цінах. В локальному кошторисі вказуються необхідні для проведення кожного виду робіт матеріали, вартість одиниці матеріалу і розрахункова потреба в них. У підсумковій кошторисі на обьект враховуються всі локальні кошториси, дається розрахунок вартості всього об'єкта.
2
У зведеному кошторисному розрахунку приведіть укрупнені і узагальнені показники, врахуйте в ньому окремі види витрат - на придбання будівельного устаткування, роботи з оздоблення приміщень, вартість лакофарбових матеріалів, підготовку пакета документів на земельну ділянку, відшкодування витрат на розчищення ділянки та знесення будівель і споруд.
3
Для складання кошторису, крім спеціальної будівельної освіти, потрібного щоб правильно оцінити склад і обсяги робіт, кількість і номенклатуру будівельних матеріалів, вам будуть потрібні електронні таблиці Excelе або спеціальні програми для складання кошторисів. Їх можна знайти в інтернеті, багато з них безкоштовні. В базах даних, які вбудовані в дане спеціальне програмне забезпечення, вже закладені основні види робіт, їх вартість, будівельні матеріали і норми їх витрати і т.д. Є можливість коригування даних, введення нової інформації.
4
В тому випадку, якщо будівельний об'єкт крупний, кошторис краще поділити на етапи, які будуть оплачуватися окремо, по мірі виконання. Передбачте в кошторисі накладні витрати, в які входить утримання адміністративного ланки фірми підрядника і витрати на транспортування будівельних матеріалів. Врахуйте і відсоток на додаткові витрати, які важко передбачити одразу.
5
Врахуйте в кошторисі всі витрати на здійснення даного проекту, зробіть розрахунок необхідних грошових коштів, визначте вартість оплати праці, розрахуйте витрати на будівельні матеріали.