Як відокремити філе риби. Як відокремити рибу від кісток.

Існує більше тисячі рецептів приготування риби . Деякі з них починаються зі слів: «почистіть і відокремте філе». Щоб на цьому етапі ваше бажання приготувати рибу не пропало, навчитеся виготовляти її первинну обробку.
Вам знадобиться
  • обробна дошка;
  • гострий обробний ніж з довгим лезом;
  • рибочистка (для видалення луски.
Інструкція
1
Помийте і попатраєте свіжу рибу, видаливши всі нутрощі через поздовжній розріз на черевці. За допомогою ножа або рибочистки скоблите рибу від хвоста до голови, зчищаючи луску. Змийте прилип лусочки і слиз.
2
Тепер слід відокремити м'ясо від хребта. Зробіть перший глибокі надріз паралельно жабрам, відокремлюючи м'ясо від голови. Але прорізайте м'ясо не наскрізь, а тільки до хребетних кісток. Потім зробіть надріз вздовж хребта. На спині по лінії розрізу буде плавник, який слід плавно обігнути ножем, за ним продовжуйте різати чітко вздовж по спинці. Намагайтеся, щоб лезо ножа походило максимально близько біля хребта. Чим більше ви відступите від хребта, тим більше м'яса залишиться на кістках і тим менше піде на філе. Зробіть акуратний розріз до самого хвоста.
3
Зігніть філе на спинці і, утримуючи його рукою, проведіть лезом ножа по межі м'яса і кісток. Таким чином ви зріжете м'ясо з ребер риби . Попадаються плавники видаляйте відразу ж. Перед вами риба, розрізана рівно уздовж, але на одній половинці залишилися всі кістки, шкура, голова і хвіст, на другий - філе і шкурка.
4
Переверніть другу половинку риби з кістками м'ясної стороною вгору і вже відомим способом відокремте залишилися хребет і кістки. Буде потрібно рівно стільки ж зусиль, щоб відокремити м'ясо від хребта. Залишається тільки відрізати голову і спинний плавник. Тепер перед вами два шматки філе з шкірою і цільний рибний скелет.
5
Видаліть дрібні кісточки - вони розташовуються строго уздовж філе, їх можна чітко намацати пальцем. Виймайте їх руками, піддягаючи ножем, або звичайним пінцетом.
6
Відокремте м'ясо філе від шкіри. Покладіть рибу на дошку шкірою вниз, з боку хвоста злегка піддіньте м'ясо від шкіри, і, утримуючи його рукою, натягуючи під кутом, ведіть лезо ножа від хвоста до голови. Лезо тримайте паралельно дошці. Якщо будете нахиляти, то на шкірі залишиться м'ясо. Хороший ефект досягається за допомогою гнучкого леза.
7
Готове філе риби можна солити, смажити, парити, запікати або варити, не боячись, що попадуться кісточки.