Як містити декоративних кроликів.

Декоративні кролики подобаються і дорослим, і дітям, немає байдужих до них людей. Вони такі милі, що навіть у самого черствого людини виникає бажання неодмінно забрати маленького вухатого звірка додому. Але не варто думати, що утримувати кроликів в домашніх умовах так само просто, як, наприклад, кішок. Для утримання в будинку ідеально підходять декоративні карликові кролики. Вони невибагливі, не вимагають багато місця, їх навіть можна привчити до охайності і до туалету! Прийнявши рішення принести кролика в будинок, попередньо ознайомтеся з деякими правилами догляду та утримання цих тварин.
Інструкція
1
Поки тварина не звикло до людей, поводьтеся з ним гранично обережно. Дітям молодше 7-8 років не варто довіряти догляд за кроликами.
2
Слідкуйте за станом зубів і пазурів вихованця. Кладіть у клітку гілки дерев, а нігті подстригайте спеціальними щипцями.
3
Клітка для кролика повинна бути досить просторою, поставте там два лотка для туалету і автоматичну поїлку (звичайну кролики часто перекидають). Бережіть тварину від протягів і прямих сонячних променів. Раз на тиждень житло кролика потрібно мити, лотки же варто дезінфікувати після кожного застосування.
4
Періодично випускайте кролика «погуляти» і розім'ятися, адже в дикій природі тварини активно рухаються.
5
Забезпечте вихованця чистої свіжої водою і сіном. Пропонуючи кролику нові овочі та фрукти, врахуйте, ці тварини дуже чутливі до пестицидів. Не годуйте вухатого звірка мокрою травою і сіном, це може викликати здуття живота, що дуже небезпечно для здоров'я кроликів .
6
Раз на три місяці робіть профілактику внутрішніх і зовнішніх паразитів, а для захисту від небезпечних захворювань робіть спеціальні щеплення. Бажано в цьому випадку звертатися в сертифіковану ветеринарну клініку.
7
Купати кролика не рекомендується, однак, в деяких випадках можна помити лапки. Якщо ж є необхідність вимити кролика цілком, намагайтеся не замочити вушка, а після купання ретельно висушіть тварина.
Зверніть увагу
Якщо в квартирі живе собака або інше велике тварина, ретельно обміркуйте, чи варто заводити декоративного крихкого кролика. Мисливський інстинкт тварини, набагато більшого розмірами, ніж кролик, може прокинутися в будь-який момент.
Корисна порада
Кролики живуть від 5 до 7 років, за умови, що їм створені відповідні умови для життя. Забезпечте тварина правильним харчуванням та доглядом, і вірний друг буде радувати вас своєю присутністю довгі роки.