Як міняти шини.

Багато автолюбителів не можуть навчитися робити елементарний ремонт свого автомобіля. Самої необхідною річчю, якою легко можна навчитися, є заміна шин. Це дозволить уникнути контакту з сервісними службами і заощадить гроші.
Інструкція
1
Спочатку знайдіть місце, де можна безпечно і легко замінити покришки. Якщо це трапилося на дорозі, то спочатку переконайтеся в тому, що поверхня рівна і припаркуйте машину. Якщо ви зупинилися на узбіччі, то обов'язково включіть аварійну сигналізацію і поставте автомобіль на ручне гальмо. Дістаньте запасне колесо і необхідні інструменти.
2
Акуратно ослабте затискну гайку на шині, для цього досить повернути її на півоберта за годинниковою стрілкою. Слідкуйте за тим, щоб не відвернути гайку до кінця, адже колесо може просто злетіти на вас. Візьміть домкрат і при його допомозі підійміть автомобіль. Попередньо переконайтеся, що домкрат в справному стані, інакше ви ризикуєте підняти машину вище, ніж належить або зовсім пошкодити її.
3
Після підйому повністю відкрутите гайки і відкладіть в сторону. Пам'ятайте, що втрачати гайки вкрай небажано, адже ними ж необхідно буде прикрутити запасне колесо. Зніміть спущену шину і покладіть її на землю. Отвори на запасний шині повинні збігатися з отворами на осі. Переконайтеся, що шток ниппеля вказує на вас, в іншому випадку ви встановили шину неправильно. При виявленні такого дефекту, зніміть покришку і переверніть її на землі.
4
Після того, як ви наділи нову покришку, дістаньте гайки і за допомогою гайкового ключа закрутіть їх. Остаточне затягування проводите за допомогою зіркоподібній викрутки, що дозволить вам бути впевненими в тому, що шина залишиться на місці. Пам'ятайте, що краще використовувати ключ з регульованим моментом затяжки, що дозволить уникнути напруги в гальмівних барабанах. Міняйте шини попарно, якщо є така можливість, щоб домогтися приблизно однакового терміну їх служби. Опустіть домкрат і витягніть його з-під ма шини . Приберіть інструмент і запасну покришку в багажник.
Міняти автомобільні шини доводиться, як мінімум, двічі на рік. І навіть для такого нескладного дії є ряд своїх правил, дотримуючись яких зі зміною гуми проблем не виникне. Отже, що ж потрібно робити, щоб змінити шини?
Вам знадобиться
  • шини;
  • інструменти
Інструкція
1
Для початку правильно підберіть приміщення. Міняти шини потрібно тільки на чистому дощатому або брезентовому підстилі. Необхідно це, по-перше, з естетичних міркувань. Адже вам доведеться опускатися на землю, а возитися з машиною в бруді не дуже приємно і зручно. А, по-друге, на такому покритті буде краще видно, якщо щось впаде.
2
Після того, як відповідне приміщення буде вибрано, поставте під машину бруски або камені, або спеціальні пристосування, щоб вона не покотилася. Потім підкладіть під одну зі сторін автомобіля домкрат і підніміть цей край. Якщо машина буде стояти всіма колесами на поверхні, то поміняти шини не вдасться. Зніміть то колесо, на якому будете міняти покришку, і відкотити його в сторону.
3
Знімаючи "несезон" гуму , необхідно кожне колесо позначати відповідним чином. Так праве переднє колесо можна відзначити значком "ПП", ліве заднє - "ЛЗ". Необхідно це для того, щоб при зворотній зміні гуми, ви легко могли поставити на колеса "правильні" шини. Фахівці запевняють: ставити ту гуму , яка була ззаду вперед не можна. Тому що шини зношуються в залежності від того, з яким приводом у вас машина. Якщо автомобіль передньопривідний, то передні колеса будуть більш потертими. Бажано також дотримуватися і послідовність праворуч і ліворуч, але це вже не так критично, як міняти місцями передні і задні покришки.
4
Відповідно, на місце знятої гуми потрібно поставити ту, яка підходить по сезону. Послідовність та ж - по проставленим мітках.
5
Після того, як ви зміните всю гуму , бажано з'їздити в сервіс і зробити балансування коліс. Так ви будете точно впевнені, що все зробили правильно.