Як відформатувати жорсткий диск з даними.

Операція форматування жорсткого диска , що містить які-небудь дані, може знадобитися для його тотальної очищення перед подальшим використанням «з нуля». Сама процедура в ОС Windows складності не представляє і не вимагає ніякого додаткового програмного забезпечення.
Інструкція
1
Запустіть провідник Windows натисканням клавіш CTRL + E або подвійним клацанням ярлика «Мій комп'ютер» на робочому столі.
2
Знайдіть і клацніть правою кнопкою миші диск, який потрібно відформатувати. У контекстному меню, яке при цьому з'явиться, виберіть рядок «Форматувати». Таким способом ви відкриєте вікно, що дозволяє задати деякі настройки майбутньої операції форматування.
3
Оберіть метод форматування. Якщо ви поставите позначку в чекбоксі у напису «Швидке (очищення змісту)», то що містяться на диску дані знищені не будуть. Буде стерто лише зміст диска , тобто операційна система більше не матиме даних про те, де і що розміщено на цьому носії, а буде вважати його порожнім. Всі нові дані будуть записуватися поверх колишніх файлів. На форматування такого типу йде набагато менше часу, тому якщо немає необхідності в затирання існуючих файлів, то краще використовувати цей метод.
4
Поставте відмітку в чекбоксі поруч з написом «Використовувати стиснення», якщо хочете дещо збільшити обсяг даних, який може вміститися на диск після його форматування. Однак треба мати на увазі, що процедури стиснення при кожному збереженні даних і розпакування при кожному їх читанні істотно збільшать навантаження на процесор комп'ютера.
5
Призначте (якщо це потрібно) власне ім'я для цього диска у полі «Мітка тому» і виберіть розмір сектора в полі «Розмір кластера», а потім натисніть кнопку «Почати» для запуску процедури форматування.
6
Описаний спосіб очищення не застосовний до диску, на якому розміщена поточна операційна система. Для його форматування слід завантажитися з іншого диска . Якщо в комп'ютері є тільки один системний диск, то можна, наприклад, створити DOS-дискету і використовувати її як завантажувальної. Операція форматування в DOS дуже проста, досить набрати в командному рядку "format D:", де D - це буква форматируемого диска , і натиснути клавішу Enter. Щоб створити таку дискету вставте її в дисковод і відкрийте вікно форматування для цього дисковода як описано вище. При цьому стане активний нижній пункт у вікні налаштувань - «Створення завантажувального диска MS-DOS». Поставте напроти нього мітку і створіть дискету.
Операційна система Windows всіх версій розпорядженні вбудованої утилітою Convert.exe, що дозволяє здійснити процедуру форматування жорсткого диска без втрати збережених даних.
Інструкція
1
Проведіть перевірку підлягає форматуванню жорсткого диска. Для цього викличте головне меню системи, натиснувши кнопку «Пуск», і відкрийте в пункт «Усі програми». Розкрийте посилання «Стандартні» і запустіть додаток «Провідник Windows».
2
Відкрийте контекстне меню вибраного томи, клікнувши правою кнопкою миші. Вкажіть пункт «Властивості». Скористайтеся вкладкою «Сервіс» в діалоговому вікні та виберіть команду «Виконати перевірку». Відзначте чекбокси на полях «Автоматично виправляти системні помилки» і «Перевіряти і відновлювати пошкоджені сектори» в діалоговому вікні параметрів і підтвердіть виконання обраного дії, застосувавши кнопку «Запуск».
3
Дочекайтеся завершення перевірки диска і перезавантаження комп'ютера. Поверніться в головне меню системи «Пуск» і розкрийте діалог «Виконати» для ініціації процедури форматування потрібного томи. Надрукуйте cmd в рядку «Відкрити» і запустіть утиліту командного рядка, скориставшись кнопкою OK.
4
Надрукуйте cd C: WindowsSystem32 в текстовому полі інтерпретатора команд Windows і збережіть зроблені зміни, натиснувши функціональну клавішу Enter. Надрукуйте наступну команду в командному рядку convert імя_діска_подлежащего_форматірованію:/fs: ntfs і підтвердіть виконання обраного дії повторним натисканням клавіші Enter.
5
Зверніть увагу, що форматування томи без втрати даних можливо тільки при зміні файлової системи з FAT на NTFS. Зворотній конвертація призведе до знищення збереженої інформації.
6
Рекомендується створення резервної копії даних на знімний носій для можливості відновлення інформації при неполадках, викликаних перебоями в електроживленні. Також рекомендується закрити всі запущені програми і завершити роботу всіх відкритих вікон програм перед початком процедури форматування вибраного жорсткого диска.