Як навчити дитину писати диктанти.

Уміння грамотно писати актуально все життя. Ділові папери, листи, нехай і електронні, особисті записи - все повинно бути без помилок. І працювати над грамотністю листа потрібно постійно, так як прогрес не стоїть на місці. Разом з ним в російській мові з'являються нові слова, писати які теж потрібно правильно. Лист під диктовку при цьому є важкою роботою, що вимагає поєднання різних умінь. Допоможіть дитині ці вміння виробити.
Інструкція
1
Навчіть дитину спочатку повністю вислуховувати пропозиція, тільки потім приступати до його написання.
2
Формуйте у дитини уміння диктувати собі по складах те, що потрібно написати. Будинки диктувати собі можна вголос, ретельно промовляючи всі звуки. У класі доведеться робити це пошепки, що теж потрібно вміти.
3
Вимагайте ретельної перевірки написаного. Це повинно бути не швидке прочитання, а уважне, слоговое, з уточненням всіх незрозумілих моментів.
4
Випишіть разом з дитиною на картки все словникові слова, необхідні для запам'ятовування в даному класі (вони містяться в словарике наприкінці підручника з російської мови). Розвісьте ці картки по квартирі. Дитина буде натикатися на них поглядом і автоматично запам'ятає слова.
5
Перевірте у дитини знання всіх правил написання слів, що вивчаються в даному класі. Формуйте уміння застосовувати їх на листі. Просіть дитини не тільки сказати, яку букву слід писати в якомусь слові, а й обгрунтувати її написання.
6
Розвивайте у дитини орфографічну пильність. Запропонуйте йому текст, написаний з помилками, і попросіть ці помилки знайти і виправити.
7
Пишіть попереджувальні диктанти . Диктуйте пропозиція спочатку цілком, потім словосполученнями. Перед написанням дитина повинна пояснити що, як і чому він писатиме.
8
Дайте дитині прочитати текст. Знайдіть разом з ним всі небезпечні в плані можливих помилок місця. Уточніть написання всіх слів, регульованих правилами. Повторіть правопис всіх зустрічаються словникових слів. Продиктуйте текст дитині. Разом прочитайте написане, виправте всі помилки, доведіть необхідність виправлень. Напишіть диктант ще раз. Перевірте його.
9
Ведіть роботу з формування вміння писати під диктовку кожен день. Пишіть невеликі диктанти , ретельно опрацьовуйте кожне слово. При систематичній роботі кількість помилок зменшиться.
Корисна порада
Запитайте у логопеда про стан фонетико-фонематичного сприйняття. Якщо є необхідність корекції, пройдіть курс занять.