Як навчити дитину вирішувати задачі з математики.

Вирішенню завдань при вивченні математики в початковій школі приділяється багато уваги. Потрібно навчити дитини знаходити рішення, правильно оформляти його в зошиті, пояснювати, що знайдено в тому чи іншому дії. Найбільше проблем виникає при пошуку рішення. Основні обов'язки при цьому покладаються на вчителя, але обов'язок батьків - закріплювати знання вдома і вести роботу з розвитку дитини . І робити це потрібно задовго до шкільного навчання.
Інструкція
1
Вчіть дитини встановлювати логічні зв'язки між предметами і явищами. Наприклад, чому один з стоять поруч багатоповерхових будинків вище, а другий нижче? Для дорослої людини очевидно, що його висота залежить від кількості поверхів. Цей зв'язок, можливо з вашою допомогою, повинен встановити і дитина. Чому вовк добрався до будиночка бабусі швидше, ніж Червона Шапочка? Встановіть зв'язок між довжиною шляху і часом (в цьому випадку поняття "швидкість" можна не розглядати). Чому для переміщення одних предметів вистачає сил людини, а для інших доводиться викликати підйомний кран? Привчайте дитини відповідати на питання "як?", "Чому?", "Навіщо?", "Звідки?" і подібні їм, розвивайте вміння встановлювати логічні зв'язки.
2
Розширюйте кругозір дитини . Читання різної художньої та дитячої науково-популярної літератури допоможе це зробити. Отримуючи відповіді на багато "чому?", Маленька людина пізнає світ. Надалі, при вирішенні математичних завдань, він, використовуючи свій кругозір, і розуміючи, як відбуваються ті чи інші процеси, легко знайде решеніе.Расшіряют кругозір і поповнюють знання про навколишній світ екскурсії, заняття в різних гуртках і секціях.
3
Працюйте над швидкістю читання дитиною друкованого тексту. Неможливо вирішити задачу, читаючи її по складах і до кінця прочитання забуваючи, про що йшла мова на початку! Після прочитання задачі, задайте дитині кілька запитань щодо її змісту. Перевірте, чи зрозумів він, про що йдеться.
4
Добийтеся міцного засвоєння дитиною співвідношень між одиницями вимірювання величин. Знати, що в 1 метрі міститься 100 сантиметрів, а в 1 центнері 100 кілограмів, потрібно обов'язково!
5
Формуйте у дитини уміння вирішувати прості задачі в одну дію. Їх приклади можна знайти в підручниках математики.
6
Вирішуючи складову задачу (в кілька дій), розбийте її на прості задачі, які дитина вже вміє вирішувати.
7
Автоматизуйте навик усного рахунку. Додавання і віднімання в межах 100 (всі випадки) і легкі випадки обчислень в межах 1000, а також таблицю множення дитина повинна знати добре.
8
Для вирішення деяких задач (на рух, наприклад) необхідно знати формули. Перевірте їх знання у дитини .
9
Ведіть роботу з формування вміння вирішувати задачі систематично, а не від випадку до випадку. Результати будуть видні тільки при щоденній копіткій роботі.
Корисна порада
Використовуйте в заняттях численну літературу з розвитку у дітей логічного мислення, уваги, пам'яті.