Як розрахувати знос автомобіля. розрахувати фізичний знос автомобіля.

Після скоєння ДТП експертами проводиться розрахунок ушкоджень транспортних засобів для компенсації матеріальних витрат, необхідних для відновного ремонту. Дана процедура без скандалів не обходиться. Тому уряд розробив законодавчий акт під назвою "Правила встановлення розміру витрат на матеріали і запасні частини при відновному ремонті транспортних засобів", який вступив в юридичну силу з вересня 2010 року.
Інструкція
1
Документ, спрямований на врегулювання конфліктних ситуацій між сторонами після скоєння ДТП актуальний в першу чергу для страхових компаній, які розраховують матеріальні збитки від аварії і розмір виплати компенсацій потерпілим. Але автовласникам теж корисно ознайомитися з основними нормами, закладеними в ньому. Хоча б для того, щоб бути в курсі, чому на придбання запчастин, необхідних для ремонту машини, і вартість яких в торгуючих організаціях становить, наприклад, 20 тисяч рублів, йому виділять в межах п'ятнадцяти.
2
Найцікавіше те, що підрахувати розмір збитку по ньому неможливо. Правила регламентують визначення ступеня знос а тієї чи іншої деталі. І якщо вникнути в суть правових норм, то власник зможе розрахувати, скільки йому недоплатять.
3
За сформованою традицією російського законотворчості, які вступили в юридичну силу Правила породжують більше питань, ніж допомагають прояснити ситуацію. Так, до відокремленої категорії відносяться запасні частини, що прямо впливають на безпеку дорожнього руху. Правда, перелік їх ще не готовий, і коли він з'явиться, нікому не відомо.
4
Коефіцієнти, що застосовуються в даному акті для розрахунку ступеня знос а, є самими загадковими моментами. Це дискримінація не тільки продукції вітчизняного автопрому, а й автомобілів іноземних компаній, вироблених на території нашої країни. Щороку їх експлуатації на 5,5% знижує вартість машин. Іншими словами, за десять років амортизація автомобіля російського виробництва складе 55%. З документа випливає, що найнадійнішими є японські машини, з якими ще недавно настільки активно боролися.
5
Коли в липні 2004 року в нашій країні вводилася система обов'язкового страхування від автоцивільної відповідальності, чиновникам Мінтрансу доручили розробити єдину методику розрахунків збитку при ДТП. Більше року тому з'явився перший документ (Постанова Уряду РФ №361 від 24.05.2010 р), за яким можна підрахувати ступінь знос а автомобіля або його деталей. Але застосування норм в реальних умовах можливо тільки після появи цілого ряду підзаконних актів та переліку вузлів і агрегатів, для яких не застосовуються поправочні коефіцієнти, і розробкою яких досі займаються в Мінтрансе.А поки визначення ступеня знос а залежить цілком і повністю від думки експерта.
Зверніть увагу
Знос автомобіля - це кількісна міра фізичного старіння під впливом зовнішніх і внутрішніх факторів, отримана в процесі експлуатації автомобіля і характеризує стан як усього автомобіля в цілому, так і його окремих елементів (вузлів, деталей). При оцінці автомобіля поділяють два різновиди зносу: фізичний (природний, експлуатаційний) та моральну.
Корисна порада
Найпоширеніший вид несправностей деталей автомобілів - зноси. Знос будь-якої деталі автомобіля відбувається в 3 етапи: перший етап - приробітку тертьових деталей; другий етап - період нормальної роботи, який займає 80-90 відсотків усього часу роботи деталі; третій етап - період посиленого зношування (аварійного зносу). У зв'язку з цим зноси діляться на 2 групи.
Підприємства, здійснюючи комерційну діяльність, постійно набувають об'єкти основних засобів різного терміну використання. До них відносяться будівлі і споруди, верстати, механізми та інше. Але будь-яке обладнання схильне моральному і матеріальному застарівання. Щоб грамотно його визначити, вводиться коефіцієнт зносу.
Вам знадобиться
  • Дані про первісну вартість основних засобів, норма амортизаційних відрахувань.
Інструкція
1
Перш за все необхідно з'ясувати, яка була первісна вартість придбаного об'єкта основних засобів. Ці дані можна підкреслити з первинних документів. Це рахунки-фактури, чеки, накладні та інше.
2
Далі необхідно розібратися з нормою амортизації. Під цим поняттям мається на увазі заздалегідь встановлений відсоток, який списується з первісної вартості об'єкта з метою відшкодування його зносу. Приміром, вартість автомобіля становить 800 000 рублів, а термін його корисного використання 10 років. Нехай його ціна - це 100%, тоді норма амортизації у відсотках становитиме 100%/10 років = 10% (в абсолютному обчисленні 80000 руб).
3
Тепер, розібравшись з необхідними даними, можна розрахувати коефіцієнт зносу, який визначається як відношення суми амортизаційних відрахувань за період його використання до первісної вартості об'єкта основних засобів. Для наочності можна продовжити розгляд прикладу з автомобілем. Припустимо, що він експлуатується вже 6 років. Значить кількість амортизаційних відрахувань за цей період складе 6 * 80000 = 480000 руб. Коефіцієнт зносу складе: 480000/800000 = 0.6
Зверніть увагу
Даний вище спосіб обчислення суми амортизації називається лінійним. Він має на увазі рівномірне списання вартості об'єкта за період його використання. Існує ще один дозволений в податковому обліку метод, який називається нелінійним. Застосовуючи його, підприємство списує норму амортизації не з первісної вартості, а з залишкової. Приміром, є верстат вартістю 60000 руб, щомісячна норма амортизації становить 5%. Тоді списання вартості відбуватиметься так: 1 місяць: 60000 - 5% = 57000 руб; 2 місяць: 57000 - 5% = 54150 руб; 3 місяць: 54150 - 5% = 51442.5 рубай т.д.Каждая російська компанія сама вільна вибирати, який метод для обчислення амортизації застосовувати.