Як поставити джампер.

Коли в жорстких дисках використовується 80-жильний кабель (шлейф IDE), можна підключити два пристрої на один шлейф, "пов'язаних" з допомогою джамперів . Типовий джампер - перемичка, що визначає перевагу одного жорсткого диска при установці другого і додаткових. Ідея його в тому, щоб стуляти накоротко два контакти на системній платі.
Інструкція
1
Головний називатиметься "master" - з нього завантажується основна система, а другорядний - "slave". Про це вказують написи на джампери і на платі. Поруч зазвичай розміщена схема, на якій вказані різні положення перемичок. Ця схема не універсальна, для кожної моделі і різних виробників вона різна. Інформацію щодо підключення можливо знайти також на сайті виробника за моделлю комп'ютера.
2
Можна не призначати пристрою суворо master/slave, а встановити Cable Select. При роботі комп'ютера диски самі розподіляться, який з них домінуючий, а який другорядний. Це відбувається завдяки підключенню пристрої до того чи іншого роз'єму на шлейфі.
3
По суті, терміни Master і Slave дуже абстрактні, у накопичувача "master", немає ніякої переваги перед жорстким диском, сконфігурованим як "slave". Але як правило, головним при підключенні буде жорсткий диск, другорядним - СD-ROM.
4
Підключаючи другий вінчестер, один з шлейфів завантажте двома жорсткими дисками, визначивши при цьому "Майстра" і "підлеглих" на материнській платі.
5
CD-ROM підключіть другим шлейфом до другого каналу на материнській платі і виставте на ньому "Майстер". Якщо в системі один жорсткий диск і CD-ROM, то правильним буде визначити їх місце на різних шлейфах, щоб не завантажувати контролер.
Оптичні приводи і жорсткі диски можуть працювати в одному з трьох режимів: "Master", "Slave" і "Cable select". Якщо на перших для вибору режиму необхідно переставити всього один джампер, то на другому - нерідко два або три. У дисків стандарту SATA також є перемички, але призначені вони для іншого.
Інструкція
1
Якщо накопичувач встановлений в комп'ютері, перед тим, як переставляти на ньому будь-які перемички, завершіть роботу операційної системи, вимкніть живлення комп'ютера, зніміть з жорсткого диска шлейф і кабель живлення, попередньо запам'ятавши їх положення, а потім зніміть і сам накопичувач (без цього ви не побачите розташованої на ньому наклейки).
2
Ознайомтеся з зображеннями на наклейці. У випадку, якщо у вас жорсткий диск з інтерфейсом IDE, на цій наклейці зазвичай наведено три схеми розташування джамперів: для режимів "Master", "Slave" і "Cable select". Іноді є і четвертий малюнок, що показує, як поставити перемички для того, щоб штучно скоротити обсяг накопичувача до 32 гігабайт (це буває необхідно для роботи зі старими материнськими платами). В операційній системі Linux використовувати цей режим зазвичай не потрібно навіть при використанні таких плат, оскільки ця ОС працює з жорсткими дисками безпосередньо.
3
Самі перемички знайдіть на тій же боковій стінці, що і роз'єми. Визначити, де у поля для установки джамперів знаходиться верх, можна за орієнтирами, які зазвичай також показані на малюнку. Таким орієнтиром може бути, наприклад, відсутній висновок.
4
Самі перемички переміщайте за допомогою мініатюрних плоскогубців. Іноді один варіант настройки накопичувача вимагає меншої кількості джамперів, ніж інший. Тому, якщо у вас залишилися зайві перемички, збережіть їх, оскільки надалі може знадобитися повернути все назад.
5
У дуже рідкісних випадках наклейка з ілюстрацією на приводі відсутня. Опинившись у такій ситуації, повідомте модель накопичувача в форум, де спілкуються фахівці з ремонту жорстких дисків. Попросіть їх дати схему розташування джамперів на приводі цієї моделі.
6
Коли на одному шлейфі розташовані два пристрої (неважливо, жорсткі диски або оптичні приводи), слід або на одному з них вибрати режим "Master", а на іншому - "Slave", або на обох вибрати режим "Cable select".
7
У накопичувачів з інтерфейсом SATA режими "Master" і "Slave" відсутні. Джампери у них призначені для інших цілей. Найбільш поширені перемички для зниження швидкості обміну даними з 3 до 1,5 гігабіт на секунду. Вони призначені для забезпечення сумісності жорсткого диска зі старими материнськими платами. Іноді зустрічаються джампери, керуючі режимом енергозбереження. Їх призначення практично завжди вказано на наклейці приводу.
8
Змінивши положення перемичок, встановіть накопичувач на місце платою вниз, закріпіть його, потім підключіть кабелі таким же чином, як вони були підключені раніше. Увімкніть комп'ютер і переконайтеся, що всі приводи працездатні.