Як отримати хлорид міді.

Хлорид міді - хімічна сполука, яка відноситься до групи солей. Це розчинна речовина, яка в залежності від концентрації має різний відтінок - від насиченого зеленого до синьо-блакитного. У лабораторії під час проведення практичної роботи хлорид міді (II) можна отримати, використовуючи різні методи.
Вам знадобиться
  • Реактиви, штатив з пробірками
Інструкція
1
Хтось може порахувати, що найпростішим способом отримання хлориду міді (II) є взаємодія металу з соляною кислотою. Однак на практиці це не так, тому що існує правило, згідно з яким з розведеними кислотами реагують тільки метали, що стоять в електрохімічному ряді напруг металів до водню. Мідь у даному випадку стоїть після водню, а тому реакція не йде.
2
Мідь + хлор = хлорид міді (II). При взаємодії металевої міді з хлором утворюється тільки одна речовина - хлорид міді (II), отже, це реакція сполуки. Для досвіду розжарити мідну зволікання на полум'ї пальника і внесіть в посудину з хлором, що має на дні невелику кількість води. Відбувається бурхлива реакція утворення солі, яка розчиняється у воді.
3
Мідь + розчинна сіль = інший метал + інша сіль. Ця реакція йде далеко не з кожною розчинної сіллю. Обов'язково потрібно орієнтуватися на електрохімічний ряд напруг металів. Тільки з тими солями піде реакція, до складу яких входить метал, що стоїть в ряду після міді. До таких металів можна віднести ртуть, срібло та інші. Тобто в даному випадку дотримується правило - в електрохімічному ряді кожен попередній метал витісняє з солі наступний.
4
Оксид міді + соляна кислота = хлорид міді (II) + вода. Для отримання солі візьміть пробірку, налийте в неї на одну третину соляної кислоти, помістіть оксид міді (II) (порошок чорного кольору) і нагрійте на полум'ї спиртівки. В результаті реакції утворюється розчин зеленого кольору (у разі концентрованої солі) або синьо-блакитний.
5
Гідроксид міді (II) + соляна кислота = хлорид міді (II) + вода. Інакше таке хімічну взаємодію називається реакцією нейтралізації. Гідроксид міді (II) являє собою осад блакитного кольору. До свіжоприготованому речовині (гідроксиду міді (II)) прилейте трохи соляної кислоти, і осад розчиниться, утворюючи розчин хлориду міді (II) синьо-блакитного кольору.
6
Карбонат міді (II) + соляна кислота = хлорид міді (II) + вуглекислий газ + вода. Візьміть карбонат міді, який являє собою біла кристалічна речовина із зеленуватим відтінком, і внесіть невелика його кількість в пробірку з соляною кислотою. Буде спостерігатися скипання за рахунок виділення вуглекислого газу, а розчин придбає синьо-блакитне забарвлення за рахунок утворення хлориду міді (II).
Зверніть увагу
При виконанні дослідів обов'язково дотримуйтесь правил з техніки безпеки.
Корисна порада
Зверніть увагу на електрохімічний ряд напруг металів.