Як намалювати сферу.

Сферою називається поверхню кулі. Куля - геометричне тіло; сукупність всіх точок простору, які знаходяться на відстані, що не більшому заданого від центру. Ця відстань називається радіусом кулі. Уміння правильно малювати сферу є одним з базових для художника, адже сферичну форму мають багато об'єктів (або їх складові частини), які йому належить зафіксувати на папері або полотні. Основним завданням тут є передача об'єму кулі на площині за допомогою світлотіні.
Вам знадобиться
  • - аркуш паперу формату А3;
  • - мольберт;
  • - олівці різного ступеня м'якості;
  • - ластик.
Інструкція
1
Почніть малювання з уявного уявлення сфери на аркуші паперу: визначте на ньому місце і розмір майбутньої сфери. Проведіть 2-3 пересічні в одній точці прямі лінії і відкладіть від точки їх перетину однакові відрізки, рівні радіусу кулі. Не натискайте на олівець. У кінцевому малюнку цих ліній не повинно бути видно, вони потрібні тільки для побудови контуру кулі. Для цієї мети краще використовувати твердий олівець.
2
З'єднайте отримані точки в правильну окружність. Потім визначте, з якого боку на куля падає світло. Уявіть площину, розташовану перпендикулярно променю світла і ділить куля навпіл - на освітлене і затінене півкулі. Область, що знаходиться на кордоні цих двох півкуль є самою затіненій частиною кулі.
3
У точці, на яку перпендикулярно падає світло, знаходиться найбільша освітлена частина сфери - відблиск. З протилежного боку кулі розташовується рефлекс - відображення падаючих променів світла від горизонтальної поверхні, яке м'яко висвітлює куля знизу. Визначте контури тіні, що падає від кулі на площину стола.
4
Тепер штрихами, що накладаються по формі кулі, передайте плавні світлові переходи: від світлого відблиску поступово переходячи до півтіні, потім до самої темної частини кулі - власної тіні, і далі, на затінену частину кулі, де відбувається поступове висветленіе його поверхні рефлексом. При малюванні найбільш темних ділянок використовуйте самий м'який олівець. Для створення ефекту висветленія можна користуватися гумкою.
5
Так само, за допомогою світлотіньових переходів, прорисуйте падаючу тінь. Вона більш інтенсивна, ніж власна тінь кулі, і має трохи розмиті межі. Самої темної точкою вашого малюнка буде місце зіткнення кулі з поверхнею столу.
6
Важливо, щоб контури кулі були різко окреслені і не «вирізали» його із загального фону. Досягніть повної ілюзії об'ємності м'якими контурами і світлотінню, що викликають враження заокругленості форми кулі.