Як перевірити тиск масла в двигуні.

Кожен власник автомобіля зобов'язаний знати про існування приладів стрілочного або світлового індикатора, який вказує на рівень тиску в системі мастила. Неспроста такий індикатор виведений на панель - саме видне місце вашого автомобіля. Щоб уникнути поломки кожен водій повинен постійно стежити за показаннями цього індикатора.
Вам знадобиться
  • - Манометр
Інструкція
1
Прогрійте двигун до робочої температури (більше 60 градусів).
2
Вимкніть двигун і викрутити датчик тиску, який зазвичай розташований в голівці блоку циліндрів.
3
Приєднайте відповідний за розміром манометр до системи замість датчика. Для підключення використовуйте перехідники різного діаметру.
4
Запустіть двигун і зніміть показання манометра на різних оборотах роботи двигуна.
5
Знову заглушите двигун. Вимкніть манометр, коли тиск масла в системі впаде до нуля.
6
Встановіть датчик тиску на місце.
7
Порівняйте зняті показання зі значеннями, які заявлені виробником двигуна, і зробіть відповідні висновки.
Зверніть увагу
Надлишковий тиск в системі може привести до витискування автомобільного масла через ущільнювачі. Для запобігання цьому в двигунах передбачений редукційний клапан, який при надлишковому (зазвичай більше 4-5 бар) тиску відводить частину масла назад на вхід насоса. Тому протікання масла через сальники і інші ущільнення може бути прямо пов'язане з виходом з ладу такого клапана.Нізкое тиск в системі здатне привести до набагато більш важким для двигуна наслідків. Саме завдяки достатньому тиску масло надходить до всіх деталей, що труться двигуна, забезпечує їх правильну роботу і оберігає від передчасного зносу. Зменшення тиску в системі змащення може бути викликано витоком моторної рідини усередині системи або зносом елементів масляного насоса. Можна спостерігати і зворотне явище, коли падіння тиску викликано зносом тертьових деталей, зокрема підшипників коленвала. При зносі збільшуються зазори, тому машинне масло починає через них витікати.
Корисна порада
Для запобігання небажаних наслідків в системі двигуна виконують перевірку тиску моторного масла. Здійснюють цю процедуру з використанням спеціального пристосування - манометра. Навіщо це робити, коли є зручний індикатор на панелі приладів? Справа в тому, що цей індикатор сигналізує лише про те, що тиск масла опустилося нижче мінімально допустимого значення. Не варто довіряти і стрілочним індикаторам, вони не завжди здатні правильно відобразити стан в системі. Крім того, існує ймовірність несправності стану самого індикатора або датчика, який передає на нього інформацію.