Як промити радіатор автомобіля.

Поломки двигуна, пов'язані з його перегрівом, не рідкість. Ефективність і надійність роботи двигуна досягається постійним підтриманням всередині нього певного діапазону температур. Для цього двигун оснащений системою охолодження. Система охолодження складається з кількох елементів, але основним у ній є радіатор . Саме в радіатор е і відбувається теплообмін нагрітої двигуном рідини з навколишнім середовищем.
Вам знадобиться
  • - Робочі водостійкі рукавички;
  • - Ємність для зливаються рідин;
  • - Шланг;
  • - Засіб для промивки радіатора;
  • - Відро з мильною водою;
  • - Кисть з м'якою щетиною.
Інструкція
1
У систему охолодження замість злитого антифризу потрібно залити дистильовану воду і запустити двигун. Двигун повинен пропрацювати приблизно 20 хвилин, після чого воду необхідно злити. Операцію повторювати до тих пір, поки зливається вода не буде містити іржі та бруду.
2
Якщо радіатор засмічений дуже сильно, то у воду слід додати спеціальний очищающий склад. Важливо пам'ятати, що такі склади можуть завдати шкоди системі охолодження при неправильному використанні. Тому потрібно строго слідувати інструкціям щодо їх застосування. Після цього ще кілька разів промийте систему таким же чином, але тільки звичайною водою. Це дозволить повністю видалити залишки очисника з системи охолодження. Не використовуйте при промиванні рідини, які містять агресивні складові. Їх застосування призведе до пошкоджень гумових елементів системи.
3
Дуже часто теплообмін в радіатор е порушується через те, що зовнішня решітка забивається пилом, пухом або комахами. Очистити її можна струменем води, попередньо знявши радіатор .
4
Після того, як радіатор очищений і промитий, залийте в систему нову охолоджуючу рідину. Коли система охолодження повністю наповниться, необхідно усунути виниклі в ній повітряні пробки. Запустіть двигун і дайте йому попрацювати кілька хвилин. У процесі роботи двигуна все повітря вийде сам собою. Тепер долийте охолоджуючу рідину до вказаного рівня і закрутіть всі кришки.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=PdBPbY7VwkY
Зверніть увагу
У процесі функціонування всередині системи охолодження можуть з'явитися сторонні елементи, які засмічують її: бруд, пісок, іржа та інше сміття. Через особливості своєї конструкції найбільш схильний до засмічення радіатор. Якщо трапилося так, що робота двигуна порушується, і причиною тому стає забитий радіатор, то в терміновому порядку необхідно його замінити або ж просто прочистити. Провести процедуру очищення самостійно не викличе труднощів навіть у автолюбителя з невеликим досвідом. Визначити, що радіатор забруднений, можна по злити антифризу. Якщо в ньому присутня накип та іржа, то слід виконати процедуру промивки радіатора.