Як налаштувати домашню мережу між комп'ютерами ?

В епоху активного розвитку комп'ютерної техніки і пов'язаними з нею технологіями, важко кого-небудь здивувати наявністю декількох комп'ютерів або ноутбуків в межах одного будинку або квартири. І немає нічого дивного в тому, що основна маса користувачів бажає об'єднати всі перераховані вище пристрої в єдину домашню локальну мережа . Створення подібної мережі дає масу переваг у подальшій роботі з даними пристроями, робить цей процес швидше, зручніше і приємніше.
Вам знадобиться
  • - комутатор, роутер або маршрутизатор;
  • - мережеві кабелі (пасивне).
Інструкція
1
Перш ніж приступати до створення та налаштування домашньої локальної мережі, з'ясуйте кількість ноутбуків і комп'ютерів, які будуть входити до її складу. Проаналізувавши отримані дані, придбайте комутатор, роутер або маршрутизатор з необхідною кількістю портів LAN, які потрібні для кабельного підключення комп'ютерів.
2
Встановіть придбане пристрій у важкодоступному для дітей місці. Якщо є необхідність, ви можете навіть сховати його в шафу або інше приховане від очей місце. Врахуйте той факт, що комутатор необхідно підключати до мережі змінного струму, тому не варто ховати його занадто глибоко.
3
Підключіть до мережного комутатора всі комп'ютери і ноутбуки, які ви бажаєте об'єднати в домашню локальну мережа . Для цього використовуйте мережеві кабелі. Їх можна придбати в багатьох магазинах, що торгують комп'ютерною технікою. При покупці зверніть увагу на довжину кабелів.
4
Увімкніть комп'ютер і дочекайтеся визначення нової локальної мережі. Відкрийте центр управління мережами і загальним доступом і перейдіть в властивості нового мережевого підключення. Виберіть пункт «Протокол інтернету TCP/IP (v4)» і відкрийте його властивості. Перед вами з'явиться вікно, що містить рядка введення IP-адреси, маски підмережі, основного шлюзу і DNS-сервера. У даній ситуації вам буде потрібно заповнити тільки перше поле. Введіть в нього довільний IP-адресу. Для полегшення подальшої роботи краще використовувати прості адреси, наприклад 111.111.111.5.
5
Повторіть попередній крок на всіх ноутбуках і комп'ютерах, підключених до вашого комутатора. Замініть останній сегмент (цифра 5) на іншу цифру. Це необхідно для того, щоб майбутня мережа працювала правильно, а доступ до комп'ютерів був швидким і стабільним. Для того щоб відкрити необхідний комп'ютер і завантажити з нього інформацію, натисніть Win + R і введіть IP-адресу потрібного ПК, поставивши попередньо два знаки «». Приклад: \ 111.111.111.6.