Як побудувати монолітний будинок. монолітний сендвіч з попелястого розчину.

Монолітне домобудівництво стає все більш популярним на території нашої країни. Монолітні будинки комфортабельні, довговічні, економічні, легкі і володіють енергозберігаючим ефектом. Вони мають менше навантаження на фундамент, володіють хорошою шумоізоляцією і теплоізоляцією. Крім цього, монолітні будинки можна будувати досить швидко.
Інструкція
1
Побудова монолітного будинку складається з декількох етапів: пристрій фундаменту, зведення знімною або незнімної опалубки стін, заливка в опалубку монолітного розчину, зведення кровлі.Конечно, для грамотного будівництва монолітного будинку необхідна відповідна кваліфікація. Але деякі умільці будують монолітні будинки самі, благо сучасні технології дозволяють ето.Будем вважати, що ви визначилися з проектом будинку і його місцем розташування. Будівництво монолітного будинку найкраще вести з застосуванням незнімної опалубки з пінополістиролу.
2
Насамперед необхідно закласти фундамент майбутнього будинку. Він може бути стрічково-монолітним або плитним. Плитний фундамент застосовується на складних грунтах або там, де грунтові води стоять високо.
3
За допомогою кілочків і мотузок розмітьте фундамент на місцевості і виройте траншеї під стрічковий фундамент. Глибина траншей залежить від якості грунту - 100-150см, ширина залежить від ширини майбутніх стін - 40-50см. Насипте на дно траншеї 15-20 см піску, утрамбуйте його. Встановіть опалубку в траншеї і залийте їх бетонною сумішшю. Опалубка може бути цегляною, або з пінополістиролу. Фундамент слід зміцнити вертикальними арматурними прутами.
4
Після того, як фундамент застигне, укладіть на нього шар гідроізоляції, руберойд або поліетиленову плівку.
5
Відразу поверх гідроізоляції укладаються перші блоки опалубки з пінополістиролу. З них формується каркас майбутнього першого поверху, враховуються дверні отвори і відводи під комунікації. В спеціальні пази опалубки закладаються арматурні прутки, потім блоки першого ряду з'єднуються з блоками опалубки наступного ряду допомогою спеціальних замків-затискачів.
6
Перевірте вертикальність стін по схилу і встановіть третій ряд опалубки. Перед заливанням бетону змонтуйте вентиляційний короб і систему каналізації. Залийте бетон за допомогою відра в спеціальну воронку.
7
Перша частина стіни готова. Далі встановлюйте опалубку з пінополістиролу вгору на 3-4 ряди і послідовно заливайте її бетоном. Перекриття та перегородки встановлюйте відповідно до проектом.Такім чином, ви зможете побудувати монолітний будинок приблизно за 1-2 місяці.