Як намалювати троянду вітрів.

Роза вітрів - це векторна діаграма, яка характеризує режим вітру на конкретній території по результату тривалих спостережень. Вона виглядає як багатокутник, довжини променів якого розходяться в різних напрямках і які пропорційні повторюваності вітрів цих напрямків. Її часто використовують будівельники при плануванні різних населених пунктів, злітно-посадкових смуг аеродромів, при вирішенні безлічі агрономічних та екологічних завдань.
Вам знадобиться
  • Календар погоди, олівець, лінійка, зошит в клітку
Інструкція
1
Перші письмові згадки троянди вітрів відносяться до ХII ст. Це векторна діаграма, що характеризує режим вітру в даному місці за багаторічними спостереженнями. Справжня троянда вітрів , побудована на підставі ряду спостережень, може мати суттєві відмінності довжин різних променів. Вона широко використовувалася будівельниками, моряками здавна. Сегондя майже кожен школяр креслить троянду на уроці географії в навчальних цілях, але нерідко її використовують при будівництві будинку, стрибків з парашутом або для інших практичних завдань.
2
Накресліть в зошиті перетинаються лінії, що показують основні і проміжні сторони горизонту. Підпишіть назви сторін горизонту. Для цього використовують як російські, так і міжнародні обоззначенія: Північ (норд) - С/N, Північний схід (норд-ост) - СВ/NE, Схід (ост) - B/E, Південний Схід (південний схід) - ЮВ/SE, Південь (зюйд) - Ю/S, Південний захід (південний захід) - Пд/SW, Захід (вест) - З/W, Північний Захід (норд-вест) - СЗ/NW. Графік має бути схожий на систему координат з додатковими діагоналями для проміжних напрямків: всього вісім променів.
3
За результатами спостережень на цих лініях від центру графіка відкладіть в масштабі (1 клітинка (0,5 см) - 1 день) кількість днів, протягом яких переважав вітер певного напряму. Наприклад, за місяць вітер північного напрямку дув 3 рази, тобто від центру графіка по лінії, спрямованої на північ, необхідно відкласти 3 клітинки і поставити крапку. Повторіть цю дію для всіх напрямків. Відмітьте ці точки яскравим кольором.
4
Отримані точки вітрів на сусідніх напрямках з'єднайте лінією. Для цього краще використовувати кольорову пасту. В центрі графіка підпишіть кількість безвітряних днів. По троянді вітрів ви зможете визначити переважаючі вітри у вашому місті чи регіоні.
Зверніть увагу
Для отримання достовірних даних необхідні багаторічні спостереження за вітрами.
Корисна порада
Також розою вітрів в геральдиці називають символ в вигляді стилізованої зірки. Він використовується в емблематиці різних організацій: НАТО (чотири променя), ЦРУ США (16 променів), Міністерство з надзвичайних ситуацій і Міністерство транспорту РФ (8 променів), а також на гербах міст і ін.