Як придумати девіз.

Девіз - це вираз, який зазвичай спонукає до дії. У нього вкладається розуміння тієї діяльності, якою ви займаєтеся і бажання висловити вашу точку зору. У девізі навколишні бачать: ваш статус, рід вашої діяльності, заклик до певних дій, ставлення до суспільства. І це тільки невелика частина того, що можна вкласти в девіз.
Інструкція
1
Девіз - це заклик, який змушує організм викидати в кров адреналін, допомагаючи прагнути до перемоги. Тому підійти до вибору девізу треба серйозно. Складання девізу полягає в тому, що людина, команда, група однодумців повинні відповісти собі на питання «хто ти?» Або «хто ми?». Відповідей на ці питання може бути безліч. Це етап має важливий психологічний ефект - люди знайомляться з різними способами самовизначення. Як правило, перші три варіанти відповідей кожної людини лягають в основу подальшої розробки єдиного девізу. Такими варіантами можуть бути: крилаті вирази, афоризми, рядки з віршів та інше. Головне, щоб відповідь максимально передавав суть самохарактеристики автора.
2
На наступному етапі потрібно графічно зобразити письмові відповіді першого етапу. Процес супроводжується висуванням і обговоренням нових версій зображення. Завершується процес тим, що кожна людина або колектив здійснюють презентацію свого девізу на суд присутніх. Вся команда повинна обговорити всі версії майбутнього девізу, в обговоренні повинен брати участь кожен. Для оцінки девізу можна запросити суддівську колегію. Завдання суддів на такому заході не оцінювати авторів, а допомагати розкрити їх творчий потенціал. Судді, наприклад, можуть поставити такі питання: як може вплинути такий девіз на результат змагань, чи можна девіз команди використовувати як девіз для однієї людини.
3
Затверджений девіз і його графічне зображення обов'язково повинні допомогти команді або окремій людині завоювати перемогу. Справжнім судом для девізу стане суспільство і здатність носія цього девізу відповідати йому. Часом правильно і точно сформульований девіз піднімав під свої «прапори» цілі країни для здійснення великих справ.