Як повернути продану квартиру.

В далекому дитинстві багато дітей жили за кодексом: дарування не дарують, і якщо щось віддав, то кінці у воду, назад не отримаєш. Мабуть, цей принцип діє і в світі дорослих, але добре, що в кожному законі є певні лазівки, і в деяких випадках він все ж нас захищає, а не відправляє в юридичну кабалу. Так само і з поверненням проданих квартир. Звичайно, тут кожен випадок має розбиратися індивідуально, але існують і так звані загальні схеми, під які може потрапляти саме ваша ситуація.
Інструкція
1
Випадок 1. Вам не доведеться нічого робити для повернення квартири в тому випадку, якщо покупець виявить шлюб або серйозні проблеми з квартирою, про які ви промовчали (а, може, і не знали). В цьому випадку покупець може вимагати розірвання угоди купівлі-продажу та визнання її недійсною. Зробити це він може протягом року з моменту реєстрації вашої операції.
2
Випадок 2. Незаконний продаж квартири особою, яка не має на це юридичних прав. Наприклад, ви як законний власник тимчасово не проживає там, або перебуваєте в іншому місті по роботі, а в цей час хтось з ваших родичів, може, колишня дружина, продає вашу квартиру від вашого імені, не ставлячи вас до відома.
3
Для того, щоб довести вже новому власнику незаконно проданої квартири, ваше юридичне право власності зберіть список таких документів: - виписку з будинкової книги; - копію фінансового особового рахунку.
4
Потім зверніться в міліцію із заявою про незаконність дій третіх осіб щодо вашої власності. Якщо і це не допоможе, то йдіть прямо в суд.
5
Випадок 3. Повернення проданої квартири через порушення пунктів договору покупцем (несплата обіцяних коштів) .Тут вже складається ситуація, коли вам потрібно розірвати договір купівлі-продажу. Зверніться до покупця з письмовою вимогою про розірвання, вказавши причину. Якщо покупець відмовиться або не відповість вам протягом 30 днів, проігнорувавши ваша вимога, то звертайтеся відразу до суду з позовною заявою про розірвання угоди, і відповідно анулювання реєстрації права власності покупця на ваше майно з обов'язковим його виселенням з квартири.
6
При зверненні в суд, вимагайте накладення арешту на квартиру , оспорювану в цьому процесі. В іншому випадку, ніхто не зможе перешкодити відповідачу укласти новий договір купівлі-продажу з третіми особами, а це ускладнить розгляд вашої справи. І, звичайно ж, ви як позивач повинні будете надати докази, які підтвердять несплату відповідачем обумовленої суми за придбану квартиру .