Як поставити лічильники на опалення. чи можна поставити лічильники на опалення.

Іноді так буває, що рахунки за опалення чи відповідають реальному його споживання, а тому виникає необхідність вести облік. Для цього можна встановити спеціальні лічильники. Як це зробити, описано в даній інструкції.
Вам знадобиться
  • Теплосчетчик, пряма ділянка труби опалення
Інструкція
1
Врахуйте, що лічильник для окремої квартири можна встановити тільки в будинках з поквартирної розводкою, тобто будинках, опалення в яких спроектовано таким чином, що якщо одну квартиру відключать, то це не позначиться на постачанні всього будинку. Таким чином, в будинках з вертикальними стояками облік для індивідуальної квартири призвести буде не можна.
2
Придбайте теплосчетчик в магазині побутових товарів. Теплосчетчик вимірює кількість гарячої води, що проходить через опалювальні труби. Результат видається в метрах кубічних. Крім того, вимірюється температура цієї води.
3
Викличте майстра по установці лічильника. Зазвичай фірми, які торгують подібним обладнанням, самі пропонують зробити установку. Є нормативи по установці, так, наприклад, лічильник повинен бути встановлений на прямій ділянці труби, тобто певну відстань до і після лічильника не повинно містити вигинів труб.
4
Зверніться в комунальну організацію, що виробляє обслуговування вашого будинку. Показники лічильника не вважаються дійсними, якщо він не прийнятий і не опломбований відповідною інстанцією.
5
Періодично повинні проводитися акти звірки показань лічильника теплової.
6
Якщо ви продовжуєте отримувати великі рахунки, то ваш постачальник опалення, швидше за все, подає воду більшої температури, ніж належить. Ознайомтесь з договором з постачальником і з'ясуйте встановлену в ньому норму. Якщо норма перевищена, ви маєте право вимагати зниження температури, у тому числі в судовому порядку.
7
Ознайомтеся з нормативами споживання комунальних послуг, прописаними в ПП РФ 307.