Як приклеїти шпалери на стіну.

Особливе місце в ремонті займає обробка стін. Найпоширеніший варіант такої обробки - обклеювання шпалерами. Якщо раніше робити це вам не доводилося, візьміть на замітку наші поради.
Вам знадобиться
  • - клей,
  • - кисть,
  • - шпалери,
  • - ганчірка,
  • - валик.
Інструкція
1
Для початку стіни повинні бути правильно підготовлені: зашпакльовували і зашкурени, вирівняні. Для якісного приклеювання стіни грунтуються слабким розчином шпалерного клею. Потім чекайте, коли стіни висохнуть. Щоб перший млинець, тобто шматок шпалер, що не вийшов грудкою, за допомогою спеціального приладу - виска - потрібно прокреслити строго вертикальну лінію. Замість схилу можна скористатися не менш точним кустарним приладом - ниткою, до якої прив'язана гайка. Ставши на табуретку, притиснувши нитку в точці на стіні, яка буде позначати верхній кут першого шматка шпалер, позначивши цю точку на стіні, попросіть помічника намітити відповідну їй нижню точку. Можна намітити також проміжні точки і з'єднати їх лінією - так ви наочно побачите, з якої прямої вам орієнтуватися при накладанні першого шматка шпалер.
2
Тепер починається найвідповідальніший етап. Підготуйте все необхідне для роботи: клей в ємності, з якої його зручно буде брати, пензлик для клею, валик, чисту суху ганчірку, драбину або табуретку, рулетку або дерев'яний метр.Клей потрібно купувати спеціальний для того виду шпалер, який будете клеїти. Хоча наші батьки, бабусі і дідусі паперові шпалери в радянські часи клеїли власноруч звареним клейстером. Вариться клейстер у великій оцинкованої або емальованій каструлі або в відрі. В якості інгредієнтів використовується вода (23 від обсягу), крохмаль (13 від обсягу), для кращої схвативаемості можна додати клей ПВА з розрахунку 100-200 гр на 10 л клею. Спочатку вода доводиться до кипіння, потім в неї поступово при постійному помішуванні засипається крохмаль. В результаті має вийти такий собі «кисіль». Клейстер остуджують до 30-40 С і проціджують через марлю з метою позбавлення від грудочок. От і все! Можливо, ви здивуєтеся, дізнавшись, що клейстер нічим не поступається сучасним шпалерним клеям, а за деякими характеристиками навіть перевершує їх, до того ж обходиться дуже дешево.
3
Але повернемося до наших шпалер. Є два способи їх стикування: внахлест і стик-в-стик. У сучасних шпалерах, як правило, кожен рулон забезпечений інструкцією, в якій відображені всі важливі моменти, включаючи стиковку. Але про всяк випадок майте на увазі, що внахлест клеяться тонкі, паперові шпалери . А ось товсті і рельєфні вінілові шпалери клеяться ребром до ребра.
4
Якщо на шпалерах присутній малюнок, необхідно точно розкроїти шпалери для правильного стикування частин малюнка. Через це, до речі, і витрата шпалер буде більше. Якщо ви до цього готові, то вперед, до розкроюванні, в суворій відповідності з народною приказкою «сім разів відміряй, один - відріж».
5
Звичайно, чоловіки, ви можете залучити свою прекрасну половинку в якості помічника при наклеюванні шпалер, просто з почуття справедливості і щоб не ухилявся, але, скажемо чесно, з приклеюванням шпалер немудро впоратися і поодинці. Особливо зручно клеїти щільні вінілові шпалери середньої ширини. Після того як полотно докладено до стіни, валиком з-під нього виганяється повітря у напрямку від центру до країв. Щоб клей ніде не «вилазив», місця стикування протирайте заготовленої ганчіркою. Якщо після того як клей схопився, на шпалерах подекуди все-таки виявляться бульбашки, проколіть їх звичайною швейної голкою - вони зникнуть.
6
Ви не дізнаєтеся, яке саме підступне місце в кімнаті, поки не доклеїти до найближчого кута. Самий виграшний варіант наклеювання шпалер в кутку - цілісний шматок шпалер загнути на 3-5см на сусідню стіну. Коли приклеїте, відступите на кілька кроків назад і помилуйтеся: якщо ви добре вирівняли стіни на підготовчому етапі, то перед вами рівний і акуратний кут, а якщо схалтурили небагато, то, швидше за все, і кут вийшов так собі. Після бойового хрещення першим кутом інші три дадуться легше. А попереду ще атака на дверний отвір і наступ на вікна. Насправді ці ділянки складні тільки тим, що потрібно буде правильно зробити виміри і акуратно відрізати шпалери .
7
Безпосередньо за батареєю клеїти не рекомендується - через високі температур шпалери з часом роздуються і відваляться.
8
Якщо на стіні розташовані розетка або вимикач, необхідно їх зняти, наклеїти смугу шпалер, намацати місце розташування отвору під розетку або вимикач, розрізати на цьому місці шпалери навхрест і втиснути їх в отвір .
9
Як під час приклеювання шпалер, так і до повного висихання клею всі вікна, кватирки і балконні двері в приміщенні повинні залишатися закритими, інакше ваша праця піде нанівець.
Багато представників старшого покоління повинні пам'ятати сімдесяті роки минулого століття, коли вельми популярними стали «миються шпалери ». Вони були запущені в масове виробництво завдяки технології склеювання в два шари із застосуванням вінілового покриття. Сьогодні вінілові шпалери знову на піку популярності. Як же правильно їх приклеїти?
Вам знадобиться
  • - необхідна кількість рулонів вінілових шпалер;
  • - клей і грунтовка;
  • - валики (велюровий і гумовий);
  • - драбина.
Інструкція
1
Почніть готувати майбутню поверхню для обклеювання (стіни або стелю). Повністю видаліть залишки старих шпалер. Якщо стіна пофарбована, перевірте рівномірність нанесення фарби. Всі нерівні місця повинні бути ліквідовані, можливо, за допомогою шпаклівки. Також на стіну краще нанести ґрунтовку.
2
Наріжте шпалери на смуги. Довжина смуг повинна відповідати висоті стін, плюс варто залишити невеликий запас в 7-10 сантиметрів зверху і знизу. Якщо шпалери мають візерунок і малюнок, не полінуйтеся і зіставте всі фрагменти таким чином, щоб після обклеювання можна було споглядати цілісну картинку.
3
Клейте шпалери так, щоб краї окремих смуг не заходили на поверхню один одного, тобто стик до стику. Накресліть на стіні повністю вертикальну лінію, по якій буде проходити край шпалерного смуги. Рівномірно нанесіть клей на тильну сторону шпалер і розподіліть його велюровим валиком. Невелика кількість клею наноситься на стіні для забезпечення кращого зчеплення. Після закінчення 5-10 хвилин починайте клеїти смугу на стіну. Робити це потрібно вдвох.
4
При обклеювання кутів, місць з'єднання з дверними або віконними прорізами, поверхонь навколо радіаторів, електричних розеток і вимикачів діяти потрібно так само, як і в ситуації зі звичайними шпалерами. Заміряйте той простір, який смуга не повинна закривати і виріжте його на самих шпалерах.
Зверніть увагу
Ні в якому разі не розтягуйте шпалери по ширині. У гіршому випадку після того як процес буде завершений, шпалери можуть стиснутися, і тоді замість швів з'являться сильні щілини. Вирівнюйте вже нанесені шпалери тільки спеціальним гумовим валиком, шпатель не можна використовувати ні за яких умов.
Корисна порада
Поклеїти шпалери такого типу можна абсолютно на будь-яку поверхню - і на стелю, і на стіни. Головний плюс даних шпалер - можливість їх мити. Не варто боятися того, що повітря в тому приміщенні, де вони обклеєні, буде несвіжим. Сучасні вінілові шпалери мають спеціальної структурою, відмінно пропускає повітря.