Як написати мій психологічний портрет.

Для того, щоб навчитися портретної живопису, вам знадобиться пройти навчання в художній школі або на відповідних курсах. Для написання же психологічного портрета, що відображає основні характеристики і грані особистості, необхідні будуть аналітичні здібності, уміння ясно висловлювати свої думки і багатий словниковий запас.
Вам знадобиться
  • Аналітичні здібності, вміння ясно висловлювати свої думки, словниковий запас, художня і психологічна література
Інструкція
1
За натхненням і прикладом для наслідування ви можете звернутися до творів авторів художньої літератури. Складання психологічного портрета - це завдання психолога, а кожен хороший письменник - потенційний психолог, роками відточують свою майстерність на героях. Зверніть увагу на твори Льва Толстого, Антона Чехова, Оскара Уальда, Вільяма Шекспіра, а з сучасників - на героїв Людмили Улицької і Віктора Пелевіна.
2
Якщо психологічну характеристику необхідно надати за місцем навчання, роботи, у військкомат або іншу інстанцію, використовуйте при написанні офіційно-діловий стиль.
3
Якщо ж психологічний портрет складається у особистих творчих цілях, то це той випадок, коли можна дати волю своїм літературним здібностям і використовувати художній стиль мовлення.
4
При написанні психологічного портрета вам необхідно буде ознайомитися з основними поняттями загальної психології, а потім з їх допомогою спробувати розкрити зміст своєї особистості.
5
На початку характеристики вкажіть загальні, «анкетні» відомості про себе: ім'я та прізвище, вік, місце народження і так далі. Їх перелік залежить від переслідуваних вами цілей.
6
Розкажіть про свої інтереси, адже вони є джерелом вашої мотивації і задають напрямок вашої діяльності. Чим ви захоплюєтеся, що для вас важливо, наскільки сильно вас це хвилює.
7
Зверніть увагу на інтелектуальний розвиток. Тут можна сказати про особливості пам'яті, мислення, уваги, про розвиток мови і загальних умінь і навичок.
8
Розкрийте специфіку свого емоційного життя, силу і спрямованість почуттів і переживань. Зрозуміло, обсяг цієї частини по відношенню до всього тексту буде залежати від призначення вашого психологічного портрета.
9
Обов'язково згадайте про свої здібності, самооцінці, рівні домагань, вольових і морально-етичних якостях.
Корисна порада
Ви можете взяти за основу приклад будь психологічної характеристики, знайденої в інтернеті.