Як написати гарний есе.

Уміння написати гарний есе необхідно для успішного навчання у вищих навчальних закладах. Початкові навички такого вміння прищеплюються в старших класах школи на уроках літератури, історії. Але серйозно відточувати стиль, логіку і власну думку колишні школярі будуть вже в вузах. Так як же написати есе , яке викличе захват викладача?
Вам знадобиться
  • Література, критичні статті на задану тему
Інструкція
1
Есе - це літературний жанр, що припускає у працюючого в ньому наявність власної думки і відмінних знань на задану тему, гарного стилю і мови. Робота над есе включає в себе кілька етапів. Перший етап - обдумування проблеми. Переконайтеся, що ваші знання на задану тему вичерпні. Для цього необхідно ознайомитися не з одним, а кількома літературними, критичними чи науковими творами. Читаючи, робіть замітки, виписуйте і порівнюйте факти. Виробіть свою власну аргументацію, щоб мати можливість захистити особисту точку зору. По можливості прочитайте дослідження з протилежною точкою зору. Це допоможе вам побудувати контраргументи.
2
Другий етап - власне написання есе . Найчастіше, есе - невелике за обсягом твір, що включає в себе вступ, основну частину і висновок. Вступ повинен включати в себе короткий виклад вашої позиції, її обґрунтування. Постарайтеся заінтригувати читача, відразу ж виклавши головну ідею вашого проізведенія.Основная частина повинна розкривати тему есе на основі всіх ваших висновків, аргументів і доказів. Розбийте основну частину на параграфи і в межах одного з них розглядайте тільки одну думку. Слідкуйте за тим, щоб параграфи були збудовані логічно. Доречно використовувати власні приклади з життя та цитати. Однак робити це слід в міру. Пишіть ясно і небагатослівно, уникайте загальних слів і побитих виразів. Пам'ятайте, від вас чекають не витіюватих фраз, а розкриття теми. Але і надмірно НЕ узагальнюйте. В процесі роботи обов'язково робіть виноски і посилання на використовувані проізведенія.В заключній частині повторіть свою головну думку, коротко нагадайте всі важливі аргументи. Проведіть паралелі зі вступом.
3
Третій етап - перевірка та вдосконалення написаного. Перечитайте текст есе . Не повторюйте ви? Чи всі частини взаємопов'язані і логічні? Збережений Чи стиль есе від початку до кінця? Чи є у вашому творінні родзинка? Якщо є можливість, дайте прочитати есе компетентному людині і прислухайтеся до його думки. Постарайтеся максимально скоротити текст - ніяких порожніх міркувань, риторики і недбалості. Дотримуючись цих правил, ви зможете написати не просто гарне, а чудове есе і отримаєте заслужену високу оцінку.
Зверніть увагу
Постарайтеся не повторюватися і уникайте банальностей.
Корисна порада
Ретельно ознайомтеся з пропонованою по темі літературою.
Есе - це жанр, заснований на спостереженні за собою, своїми внутрішніми відчуттями. Використовуючи основні правила його створення, можна намалювати досить точний автопортрет, який буде цікавий не тільки читачеві, а й самому автору.
Вам знадобиться
  • Ручка, зошит
Інструкція
1
Знайдіть «точку відліку». Тему, про яку ви роздумували недавно, спогад, епізод з життя, з якого ви хотіли б почати розповідь про собі.
2
Запишіть на чернетці всі думки, які виникають у вас у зв'язку з цією темою. Не старайтесь правильно формулювати фрази або підшукувати красиві вирази - просто зафіксуйте «потік свідомості».
3
Через деякий час (20-30 хвилин) перечитайте записи. Виділіть в них ключові моменти. Це основа для вашого есе. Розташуйте ці фрагменти як пункти плану та спробуйте поміняти їх послідовність. Виберіть той порядок, який більше за інших відповідає логіці розвитку теми - це може бути хронологія або тематичне зіставлення блоків тексту. Головне, щоб читач зрозумів, що з чого і чому слід у вашому оповіданні.
4
Потім попрацюйте над кожним блоком окремо: підчистити фрази з точки зору стилю, скоротіть зайве і додайте переходи від однієї думки до іншої. Такі переходи можуть бути збудовані логічно або емоційно і раптово, але якийсь зв'язок, хоча б на емоційному рівні, має бути присутня. Пошукайте нестандартні формулювання, образи і алюзії. Використовуйте приклади з мистецтва в якості «картинок», оживляючих текст.
5
Перечитайте написане і прислухайтеся до власних відчуттів. Оскільки жанр есе заснований на рефлексії, саме увага до собі допоможе написати повноцінний текст.